| Türk PDR

 
 
Şifreni mi unuttun ?
Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen üye değilseniz burdan kayıt olun.
Google Grupları
Turk PDR grubuna abone ol
E-posta Adresiniz:

İletileri Göster

Bu özellik size üyenin attığı tüm iletileri gösterme olanağı sağlayacaktır . Not sadece size izin verilen bölümlerdeki iletilerini görebilirsiniz


Mesajlar - ali.cemm

Sayfa: [1]
1
Okul Öncesi Rehberlik / Ynt: Okul Öncesi Rehberlik
« : Mayıs 17, 2012, 01:26:51 ÖS »
Liseden sonra anaokulunda çalışmak koşarken yavaşlayıp yürümek gibi, denizden çıkıp güneşlenmek gibi, bir konserden bir kafeye geçip sohbet etmek gibi... Lisedeki gereksiz evrak ve çalışmalar demiyorum ama lise öğrencileriyle bu işin tadı benim için ayrı bir yeri var diyebilirim. Belki de içeriği düzenlense ve test ve oyun terapileri konusunda hizmetiçi eğitimler sunulsa biraz daha zevkli olacak gibi. Çünkü bu haliyle  göreceli uygulamalara neden olabilmekte ve  zaman zaman boşlukta hissetmelere neden olabilmekte. Tabi bu benim naçizane kişsel görüşüm. İyi çalışmalar dilerim.

2
Haluk Yavuzer- Resimleriyle çocuk
Haluk yavuzer- Çocuk Eğitimi El Kitabı
Nurten Sargın- Çocuklarda Ruh Sağlığı
...

3
Anaokulunda çalışan bir Psikolojik Danışman olarak RAM'a, İlçe Milli Eğitim Müdürü'ne ve Bakanlığa bildirmeme rağmen hala okulöncesi eğitim kurumlarında Psikolojik Danışma ve Rehberlik Hizmetleri adına standardizasyon, hizmetiçi eğitim programları, test ve anket eğitimi çalışmaları adına ses yok. Eğitimini dışardan almak istedğimde meblağlar çok fazla ve ayıracak bütçem yok, almasam mesleki vicdanım rahatsız? Bu dilemma(ikilemi)yı kim çözer bilmiyorum. Sizlerin yanındayım yapılacak eylemlerde  yanınızda olacağımı burdan bildirmek isterim. İyi çalışmalar dilerim.

Sayfa: [1]

Copyright © Turkpdr.com | 2010 | Bu sitede yer alan içerikler kaynak gösterilmeksizin kopyalanamaz ve yayınlanamaz