| Türk PDR

 
 
Şifreni mi unuttun ?
Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen üye değilseniz burdan kayıt olun.
Google Grupları
Turk PDR grubuna abone ol
E-posta Adresiniz:

İletileri Göster

Bu özellik size üyenin attığı tüm iletileri gösterme olanağı sağlayacaktır . Not sadece size izin verilen bölümlerdeki iletilerini görebilirsiniz


Konular - Munise Tekin

Sayfa: [1]
1
Okul Öncesi Rehberlik / dil gelişimi problemli bir öğrenci
« : Şubat 27, 2012, 10:27:08 ÖÖ »
arkadaşlar. kızımın okulunda dil gelişimi geri olan bir çocuk var. ne dediği anlaşılamıyor bile. ailede baba ve bir büyük çocukları olan abisi de bu sorunu yaşamış . ve daha sonra düzelmiş. yani genetik bir durum olarak düşünüyorlar o yüzden aile çocuğa müdahale edilmesini reddediyor.
sizce bu durumda aileye ne tür bir danışmanlık yapılmalıdır?

2
Çoğumuz mesleğimizi en işi şekilde yapabilmek için emek harcıyoruz. Peki kaçımız gerçekten başarılı hissedebiliyor?
bu aralar bu başarılı olma duygusunu yaşayamadığımdan olsa gerek isteksizlik, mutsuzluk gibi duyguların arasında kaybolduğumu ve boğulduğumu hissediyorum.
belki burada ufak da olsa bize kendimizi başarılı hissettiren küçük anılarımızı veya zaferlerimizi paylaşırsak hem birbirimizi motive ederiz hem de kendimizi daha iyi hissedebiliriz diye düşünüyorum.

3
bence üniversitede pdr bölümünde aile hukuku ders olarak verilmeli diye düşünüyorum. bazen karşımıza çıkan sorunların yasal olarak da çözüm gerektiren konuları içerdiğini düşünüyorum. bu nedenle aile hukuku adı altında ders verilmesinin alana çıkacak meslektaşlarımıza yarayacağını düşünüyorum.
şu anki üniversitelerin ders programında var mı bilmiyorum ama 5 sene önce yoktu bizim üniversitede ve bazen böyle durumlarda eksiklik hissediyorum.

4
bir öğrencim var. anne çok yakın bir zamanda ortadan kayboldu veya kaçtı. baba alkol kullanıyor ve işsiz. öğrenci aslında başarılı ama performansını hiç göstermiyor. şu an 8 tane zayıfı var. devamsızlıktan kalmak üzere. son yarım günü kaldı. sorunlarını anlatmak ona göre değil, bir erkek arkadaşı var ama onun da erkek olduğu konusunda şüpheler olduğunu duydum. kıza bursla yurt ayarladık ama gitmek istemedi. yaptığımız görüşmelerden yanıt alamadım. çoğunlukla dinliyor susuyor ve ağlıyor. gerçeklerle yüzleştirmeye çalıştım en son ama daha fazla dayanamayıp kaçtı. bir daha benle görüşmek isteyeceğini sanmıyorum. ne yapacağımı şaşırmış durumdayım. fikri olan varsa yazarsa sevinirim.

5
malum bu haftasonu ili beraber yarıyıl tatiline girecek okullar. peki öğrencilerinize neler öneriyorsunuz?

6
internet bağımlısı öğrencileriniz var mı? benim bir öğrencim vardı. okul zamanı internet kafeye giderek devamsızlıktan kaldı. okul olarak çocukla konuştuk, sözler aldık, babasıyla konuştuk fakat çocuğun hakkından gelemedik maalesef. şimdi sınıfta kaldı ve okula hiç gelmiyor.
 seneye bu öğrenciyle yine karşılaşacağım. siz olsanız ne yaparsınız? ya da bu tarz öğrencilerinizle nasıl ilgileniyorsunuz?

7
meraba ALES sınavına hazırlanan kaç kişi var. Ben de Yüksek lisans yapmak istiyorum ama ALES, ÜDS VE  ünv. mülakatları gibi süreçler beni korkutuyor.

8
Kitap / psikoloji alanında tavsiye ettiğiniz kitaplar
« : Ocak 09, 2012, 01:57:50 ÖS »
alanımızla ilgili tavsiye ettiğimiz kitapları buraya yazabiliriz.

9
bence okul rehber öğretmenlerinin en önemli sorunlarından biri yalnız ve tek olmak.  özellikle yeni başladıysanız ne yapmanız gerektiğini kendi kendinize öğrenirsiniz.

Sayfa: [1]

Copyright © Turkpdr.com | 2010 | Bu sitede yer alan içerikler kaynak gösterilmeksizin kopyalanamaz ve yayınlanamaz