| Türk PDR

 
 
Şifreni mi unuttun ?
Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen üye değilseniz burdan kayıt olun.
Google Grupları
Turk PDR grubuna abone ol
E-posta Adresiniz:

İletileri Göster

Bu özellik size üyenin attığı tüm iletileri gösterme olanağı sağlayacaktır . Not sadece size izin verilen bölümlerdeki iletilerini görebilirsiniz


Mesajlar - Munise Tekin

Sayfa: [1] 2
1
biz üniversitede bu konuları görüp geldik, hepsi deneyimlenmiş, bilimsel bir kanıta bağlamış, önümüze sunulmuş. konu hakkkında bir sürü kitap var.çocuklarım olduktan sonra gördüm ki bildiklerim işe yarıyor. tabii ki anlatılanlar kadar 4*4 lük bir ebeveyn olunamaz bu mümkün değil ama en azından iyi bir ebeveyn olma yolunda ilerleriz.
öyle diyen olursa arkadaşlarım var çocuğu olan. bu anlattıklarımla hareket ettikleri için çocuklarıyla yaşadıkları problemleri daha rahat atlatabiliyorlar de. ayrıca trt de adı süper dadı gibi birşeydi. bir program var. bu anlatılanları uygulamalı olarak gösteriyor. çocuklara karşı yapılan bir davranış değişikliğinin nasıl da olumlu sonuçlar verdiğini gözleriyle görsünler.

2
başak'a katılıyorum. meb bize bu kursları açmalı. ben ileri dönemlerde açacağına da inanıyorum. her geçen gün mesleğimizin önemi daha iyi anlaşılıyor diye düşünüyorum. gerek medyada çıkan haberler olsun, gerek yeni yetişen neslin rehber öğretmen yüzü görmüş olanların çoğalması olsun...  meb de günün şartlarına göre mesleki açıdan gelişimimizi tamamlayacaktır diye düşünüyorum.

3
film önerin için teşekkür ederiz. hint filmlerini severim, konusu itiberiyle bu filmi daha çok seveceğim galiba:)

4
çok seviniriz başak hanım. ben de bu yıl tayin isteyeceğim anaokuluna eğer açık olursa. daha sıcak geliyor bana anaokulu.

5
Okul Öncesi Rehberlik / dil gelişimi problemli bir öğrenci
« : Şubat 27, 2012, 10:27:08 ÖÖ »
arkadaşlar. kızımın okulunda dil gelişimi geri olan bir çocuk var. ne dediği anlaşılamıyor bile. ailede baba ve bir büyük çocukları olan abisi de bu sorunu yaşamış . ve daha sonra düzelmiş. yani genetik bir durum olarak düşünüyorlar o yüzden aile çocuğa müdahale edilmesini reddediyor.
sizce bu durumda aileye ne tür bir danışmanlık yapılmalıdır?

6
1 hafta önce 9. sınıflara öfke konulu etkinlik için rehberlik ve yönlendirme derslerine girdim. hazırlıklı gitmiştim. öfkenin fiziksel etkinliklerinden bahsederken tahtaya komik bir kızgın adam resmi çizdik. hem eğlendiler hem de öfke duygusuyla ilgili farkındalıklarını arttırdılar. tabii ki onlar benim anlattığım dersle ilgilenmeleri beni mutlu  etti ve kendimi başarılı hissettim.

7
Çoğumuz mesleğimizi en işi şekilde yapabilmek için emek harcıyoruz. Peki kaçımız gerçekten başarılı hissedebiliyor?
bu aralar bu başarılı olma duygusunu yaşayamadığımdan olsa gerek isteksizlik, mutsuzluk gibi duyguların arasında kaybolduğumu ve boğulduğumu hissediyorum.
belki burada ufak da olsa bize kendimizi başarılı hissettiren küçük anılarımızı veya zaferlerimizi paylaşırsak hem birbirimizi motive ederiz hem de kendimizi daha iyi hissedebiliriz diye düşünüyorum.

8
Sinema / Ynt: En son izlediğiniz Film hangisi
« : Şubat 24, 2012, 10:06:12 ÖÖ »
dün kalbini dinle(aügust rush) adındaki 2007 yapımı filmi izledim. yetimhaneden kaçan müzik dehası bir çocuğun müzikle ailesini bulma yolculuğu diyebiliriz.  büyüleyici bir filmdi. tavsiye ederim.

9
konuyla ilgili gelişmeleri burada paylaşırsanız sevinirim.benzer durumlarda biz de ne zaman nasıl davranacağımız konusunda fikir edinmiş oyuruz.

10
bence üniversitede pdr bölümünde aile hukuku ders olarak verilmeli diye düşünüyorum. bazen karşımıza çıkan sorunların yasal olarak da çözüm gerektiren konuları içerdiğini düşünüyorum. bu nedenle aile hukuku adı altında ders verilmesinin alana çıkacak meslektaşlarımıza yarayacağını düşünüyorum.
şu anki üniversitelerin ders programında var mı bilmiyorum ama 5 sene önce yoktu bizim üniversitede ve bazen böyle durumlarda eksiklik hissediyorum.

11
bir öğrencim var. anne çok yakın bir zamanda ortadan kayboldu veya kaçtı. baba alkol kullanıyor ve işsiz. öğrenci aslında başarılı ama performansını hiç göstermiyor. şu an 8 tane zayıfı var. devamsızlıktan kalmak üzere. son yarım günü kaldı. sorunlarını anlatmak ona göre değil, bir erkek arkadaşı var ama onun da erkek olduğu konusunda şüpheler olduğunu duydum. kıza bursla yurt ayarladık ama gitmek istemedi. yaptığımız görüşmelerden yanıt alamadım. çoğunlukla dinliyor susuyor ve ağlıyor. gerçeklerle yüzleştirmeye çalıştım en son ama daha fazla dayanamayıp kaçtı. bir daha benle görüşmek isteyeceğini sanmıyorum. ne yapacağımı şaşırmış durumdayım. fikri olan varsa yazarsa sevinirim.

12
Okul Öncesi Rehberlik / Ynt: Okul Öncesi Rehberlik
« : Şubat 17, 2012, 09:26:18 ÖÖ »
duyduğuma göre geçen yıldan beri anaokullarına rehber öğretmen ataması yapılıyor. ben de bu aralar bir araştırma yaptım. anaokulları rehberliği için yıllık plan hazırlayan ve sitesinde yayınlayan 2 tane RAM var gibi görünüyor.
 belki ben de kendi çocuklarımın yaş dönemi itibariyle onları daha iyi anlamak adına tayin istesem mi diye düşünmeye başladım. yalnız lise rehber öğrt. sonra anaokulu zorlar mı beni bilmiyorum:)

13
TürkPDR.com Sitesi / Ynt: bn pdr bölümü okumak istiorum
« : Şubat 17, 2012, 09:19:02 ÖÖ »
her mesleğin zorlukları vardır elbette. Ve çalışılan ortama ve zamana göre değişir. şu an en çok zorlandığım konu okulda yalnız olmak ve diğer öğretmenler tarafından bazen anlaşılamamak. ama her okulda yaşanmıyor bu sorun. bazı meslektaşlarım bu durumu avantaj olarak da görüyorlar. en çok zoruma giden de bazı öğrencilerle yaptığın konuşmalara rağmen sorunuyla ilgili eyleme geçmesini sağlayamamak.yani her zaman istenen beklenen olmuyor. bu durumu mesleki açıdan hayal kırıklığına dönüştürmemek ve motivasyonu devam ettirebilmekte zorluk oluşturabiliyor.

14
TürkPDR.com Sitesi / Ynt: bn pdr bölümü okumak istiorum
« : Şubat 16, 2012, 09:18:05 ÖÖ »
pdr bölümü alanım olduğu için olsa gerek benim için dünyanını en güzel mesleklerinden biri. yalnız insanla ilgili bir meslek olmasından dolayı insanlarla iletişim kurabilen biri olmalısın. ikna yeteneğin olmalı ve iyi bir dinleyici olmalısın.

15
Sinema / Ynt: En son izlediğiniz Film hangisi
« : Şubat 13, 2012, 11:13:05 ÖÖ »
En son zindan adası adlı filmi izledim. filmin başında konusu pek sarmamıştı ama ilerleyen dakikalarda iyice ilgimi çekti. Filmin sonu ise beklenmedik bir biçimde sona erdi. izleyin tavsiye ederim. sitenin psikosanat kısmına da filmi ekledim. filmin tanıtımına oradan bakabilirsiniz

Sayfa: [1] 2

Copyright © Turkpdr.com | 2010 | Bu sitede yer alan içerikler kaynak gösterilmeksizin kopyalanamaz ve yayınlanamaz