| Türk PDR

 
 
Şifreni mi unuttun ?
Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen üye değilseniz burdan kayıt olun.
Google Grupları
Turk PDR grubuna abone ol
E-posta Adresiniz:

İletileri Göster

Bu özellik size üyenin attığı tüm iletileri gösterme olanağı sağlayacaktır . Not sadece size izin verilen bölümlerdeki iletilerini görebilirsiniz


Mesajlar - Uzm. Klinik Psk. Serdal GÜR

Sayfa: 1 [2] 3 4 5
16
TürkPDR.com Sitesi / Ynt: Alan dışı hakkında
« : Eylül 18, 2013, 11:01:19 ÖS »
Bizde bunu bir anlasak. Anlayabilsek.

17
Hayırlı olsun. Öncelikle yıllık planını hazırla.  PDR yürütme kurulu toplantılarını yap. Çalışma şeklini belirle öğrenci ile ne şekilde görüşeceksin randevulu sistem mi falan onları belirle. Yıllık yapabileceğin çalışmaları belirle. Çok genel sorduğun için çok uzun uzadıya anlatamıyorum.

18
çalıştığımız yerlerde tercih dönemlerinde görevlendirildiğimiz zaman günlük üç saat ek ders veriyorlar. Sarınırım şunu soruyorsunuz Okulların kapanmasından sonraki iki hafta ve okulların açılmadan önceki iki hafta okullarda bulunuyoruz. yeni ek ders yönetmeliği ile bu okulda bulunduğumuz sürelerde ek ders alıyoruz.

19
Adliye, Adalet Bakanlığı / Ynt: adliye
« : Şubat 21, 2013, 03:30:39 ÖS »
Pedagog olarak görev yapmaktalar. Sosyal inceleme raporları ile mahkemelerde bilir kişi olarak görev yapıyorlar.

20
Hangi Halk eğitim merkezi açmış Aile Danışmanlığı sertifikasını. Sizin söylediğiniz sanırım Halk Eğitim merkezlerinin 0-18 yaş aile eğitimi ikisi çok farklı birşeydir.

21
TSK'da Psikolojik Danışmanlık / Ynt: tsk
« : Şubat 19, 2013, 02:03:07 ÖS »
Hayır KPSS ile atama yapılmıyor sadece TSK dan zaman zaman sözleşmeli subay duyuruları oluyor. Duyurularda alınacakların kriterleri belirtiliyor orada muhakkak pdr mezunuda arandığı yazılıyor. Eğer düşünüyorsanız o duyuruları takip etmenizde yarar var.

22
Milli Eğitim Bakanı'nın ve ÖSYM'nin 13 Temmuz 2013′te 15 branştan yapmayı planladığı ÖAS ile ilgili açıklama yapılmazken uzmanlar, ÖAS sorularının Milli Eğitim'de uygulanan Anadolu ve Fen Lisesi Öğretmen seçme sınavı sorularıyla parelel olacağını belirtiyor.

Öğretmen Alan Sınavı Soruları Nasıl Olacak  Örnekli Öğretmen adaylarının gündemini meşkul eden konu kısa adıyla ÖAS yani Öğretmen Alan Sınavı, her fırsatta ısrarla ÖAS' nin 2013′te yapılacağını açıklayan Milli Eğitim Bakanı maaresef sınavın detaylarıyla ilgili bilgi vermiyor. Yargı ve Lider Yayınları'ndan Hasan Can Oktaylar sınavın 13 Temmuz'da yapılacağını açıklarken, İhtiyaç Yayınlarından gelen açıklamaya göre soru sayısı 40 - 60 arası değişecek.

 Konuyla ilgili son açıklama Körfez Akademi tarafından yapıldı. Körfez Akademi'nin açıklaması da daha önce akademisyenlerin beklentilerini destekler nitelikten. Kenan UNUS'un yaptığı açıklamaya göre Öğretmenlik Alan Sınavı ile ilgli eldeki en somut soru örnekleri Milli Eğitim Bakanlığı'ının öğretmenlere yaptığı Anadolu, Fen Lisesi ve Sosyal Bilimler Liselerine Öğretmen Seçme Sınavı Soruları.


Anadolu ve Fen Liselerine de öğretmen seçme sınavı için 20 branşta öğretmen seçme sınavı uygulanmakta. Memuruz olarak adayların bir nebze de olsa kafalarındaki soru işaretlerini kaldırmak için 2006′dan 2012′ye kadar yapılan Anadolu Lisesi Öğretmen Seçme Sınavı Soru ve Cevaplarını Yayınlıyoruz.. ÖSYM tarafından ÖAS, Öğretmen Seçme sınavı örnek soruları yayınlanıncaya kadar bu soruların fikir vereceğini düşünüyoruz. halihazırda çeşitli yayınevlerince hazırlanan ÖAS kitapları da bu sorular paralelinde hazırlanmaktadır. Memurlar.biz olarak konuyla ilgili tüm açıklama ve haberleri titizlikle duyurmaya devam edeceğiz.
 Aşağıda yer alan sınavlarda genel yetenek, Genel kültür ve Eğitim Bilimleri dışında yer alan Alan Bilgisi

Sorularını Değerlendiriniz.

 2006 Anadolu lisesi ogretmen
http://egitek.meb.gov.tr/Sinavlar/Sorular/Diger/Meb/OgretmenSecmeSnv/21Agu2006AndLisOgrSecSinavi.pdf

2007 Fen Ve Anadolu Ogretmen
http://egitek.meb.gov.tr/sinavlar/sorular/diger/meb/ogretmensecmesnv/2007/5mayis2007fenlisogrtsec_a.pdf

2008 Fen Ve Anadolu Ogretmen
http://egitek.meb.gov.tr/Sinavlar/Sorular/Diger/Meb/OgretmenSecmeSnv/2008/andfensossporlis/testa.pdf

Anadolu fen 2012
http://turbobit.net/j29efpdxub0y.html

23
Okul Öncesi Rehberlik / Okul Öncesi Rehberlik
« : Ocak 06, 2013, 01:36:23 ÖÖ »
Hazırladığınız broşürleri bizlerle paylaşabilir misin?

24
nelerden hoşlanırsın. onu ilk önce belirle.

25
Okul Öncesi Rehberlik / Ynt: Okul Öncesi Rehberlik
« : Aralık 12, 2012, 09:18:25 ÖS »
Elçin hanım bu nedenden dolayı 0-12 yaş Psikolojik Süreçler Eğitimini yapmayı düşündük.
http://www.turkpdr.com/ilan/0-12-yas-psikolojik-surecler-ve-gelisim-testleri-egitimi-67.htm eğitimi incelemek için ilanlar sayfamıza göz atabilirsiniz.

26
Aile Danışmanlığı Sertifika Programı
Psikolojik Destek Derneği ( PDD) ve Süleyman Demirel Universitesi ortaklığıyla  düzenlenen “Aile Danışmanlığı Eğitimi Sertifika Programı” Elazığ’da düzenlenecektir. Her ayın iki haftası Cumartesi – Pazar günlerinde  ve 450 saatlik bir süreyi kapsayacak olan eğitim sonucunda Uluslararası Aile Terapileri Derneği IFTA (İnternational Family Therapy Association)  üyesi olan PDD tarafından Aile Danışmanlığı Eğitim sertifikası verilecektir. Sertifikalar  04.09.2012 tarihli 28401 sayılı  Aile Danışma Merkezleri Yönetmeliğine Uygundur. “Aile Danışmanlığı Eğitimi Sertifika Programı” eğitimin içeriği ve katılım koşulları hakkındaki ayrıntılar şöyle;

Aile Danışmanlığı Eğitimi Sertifika Programı - Elazığ

EĞİTİM TAİRHLERİ:

Eğitim 24-25 Kasımda başlayacak olup her ayın iki hafta sonu saatler tamamlanana kadar devam edilecektir.

EĞİTİM YERİ:

Daha sonra açıklanacak.

EĞİTİM ÜCRETLERİ ve SÜRELERİ:

A) Yeni Yönetmeliğe göre Aile Danışmanlığı Eğitimi : 3500 TL (450 Saat)
B) Yeni Yönetmeliğe göre Meslek Elemanları Eğitimi: 1500 TL (120 Saat)
C) Daha önce başka bir kurumdan Aile Danışmanlığı (100 Saat) eğitim almış kursiyerlerin 450 Saatlik eğitimlerini tamamlaması: 2500 TL (350 Saat)
Eğitimler Cumartesi ve Pazar olmak üzere ayda 2 hafta sonu şeklinde düzenlenecektir.

PROGRAM SORUMLUSU: Serdal GÜR (Eğitim Koordinatörü ) Cep:0505 595 26 98

Verilecek Materyaller: Kesin kayıt gerçekleştikten sonra eğitimde kullanılacak materyaller kursiyerlere  bir hafta önceden kargo ile adreslerine gönderilecektir..

Süpervizyon: yönetmelik de belirlenen süre kadar süpervizyon uygulaması yapılacaktır.

Sertifikasyon: Eğitim boyunca devam takip edilecek ve eğitim sonunda yapılacak olan sınavdan 100 üzerinden 70 alanlara “Aile Danışmanı Sertifikası” verilecektir.

Not: Kesin kayıt için başvuranlardan eğitim ücretinin 400 lirası önceden  belirtilen hesaba  yatırılacaktır.

ÖDEME BİLGİLERİ

Hesap Adı: Serdal GÜR
HESAP NUMARASI: HALK BANKASI/ ELAZIĞ MERKEZ ŞUBESİ
ŞUBE KODU: 0331
HESAP NUMARASI: 01034104
İBAN NO: TR71 0001 2009 3310 0001 0341 04

Psikolojik Destek Derneği Genel Merkezi (PDD)
Şeyh Keramettin mah.Suat Akgün sok. Genç iş hanı no:1 kat:2 / Giresun Merkez
Tel: 0454 212 61 00 –

www.ailedanismanligi.org
www.pdd.gen.tr
egitim@ailedanismanligi.org

Katılımcılar Hangi Hakları Elde Edecekler?
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Özel Aile Danışmanlığı Yönetmeliği kapsamında yönetmelikde belirtilen ilgili meslek elemanlarının en az 450 saatlik aile danışmanlığı eğitimi almış olmaları halinde aile danışmanı yetkisi verilmekte ve bu alanda yasal olarak çalışabilmektedirler.

Yasal Dayanaklar:
1.Tarih : 04.09. 2012, Sayı : 28401 , Gerçek Kişiler ve Özel Hukuk Tüzel Kişileri İle Kamu Kurum ve Kuruluşlarınca Açılacak Aile Danışma Merkezleri Hakkında Yönetmelik.
2.B.02.1.SÇE.0.15.00.02.00-604.02-791 sayılı Gerçek Kişiler ile Özel Hukuk Tüzel Kişileri ile Kamu Kurum ve Kuruluşlarınca Açılacak Aile Danışma Merkezleri Hakkındaki Yönetmelik Uygulamaları Hakkındaki Genelge

NOT: Dernegimiz IFTA Üyesidir ( International Family Therapy Association)

NOT: Eğitim sonunda verilecek sertifikalar Aile Danışma Merkezleri Yönetmeliğinde belirtilen Aile Danışmanı olarak çalışabilmek için  gerekli olan  en az 350 saati teorik  ve en az otuz saati süpervizyon eşliğinde olmak üzere yüz elli saati uygulamalı toplam dört yüz elli  saatlik  düzenlenecek olan eğitimİmiz  Tarih : 04.09. 2012, Sayı : 28401 , Gerçek Kişiler ve Özel Hukuk Tüzel Kişileri İle Kamu Kurum ve Kuruluşlarınca Açılacak Aile Danışma Merkezleri Hakkında Yönetmelik çerçevesinde hazırlanmış olup gerekli koşullar taşınmaktadır.

Eğitime Kimler Katılabilir?

Eğitime psikoterapi alt yapısına sahip, vaka ve klinik tecrübesi olan hekimler ve diğer ruh sağlığı profesyonelleri katılabilir.

Çocuk Gelişim Uzmanları
Uzman, Asistan ve Pratisyen Hekimler
Psikologlar
Psikolojik Danışmanlar
Sosyal Hizmet Uzmanları
Psikoloji ve PDR son sınıf örgencileri.
Sosyologlar
Okul Öncesi Öğretmenliği
Not: Yukarıdaki bölümler dışında kesinlikle kayıt kabul edilmemektedir.Lütfen ısrar etmeyiniz

www.ailedanismanligi.org

Kayıt – Kabul Sırasında İstenen Belgeler

- 2 Adet fotoğraf
- Lisans diploması ve varsa uzmanlık diplomasının önlü arkalı fotokopileri
- Nüfus cüzdanının önlü arkalı fotokopisi

Verilecek Belge / Sertifika
PDD ve Süleyman Demirel Üniversitesi Onaylı AİLE DANIŞMANLIĞI Sertifikası

Eğitim İçeriği

Eğitim içeriği Milli Eğitim Bakanlığının aile danışmanlığı eğitimi  taslağına göre düzenlenecek olup bakanlık çalışması sonlandıktan sonra programa riayet edilecektir.

Kayıt başvurusu için aşağıdaki iletişim bilgilerinden yararlanabilirsiniz.

Serdal Gür 0505 595 26 98 den bilgi alabilirsiniz.

 

Önemli Uyarı: Verilen diploma değildir. Kazanılan sertifikayla herhangi bir atama ya da meslek ünvanı kazanma yetkisi elde edilmez. Bu sertifikayı ilgili yönetmelikte belirtilen meslek profosyonelleri ( Psikolog, Hekim, Hemşire, Psikolojik Danışman, Çocuk Gelişimci ,Okul öncesi öğretmenleri, Sosyal Hizmet Uzmanı,Sosyolog ) eğitimi tamamlayıp sertifikayı almaya hak kazandığında Özel Aile Danışma merkezi açabilir ve bu merkezlerde Aile Danışmanı olarak çalışablirler.

27
PDR Bölümü / PDR bölümünü yeni kazanan öğrencilere tavsiyeler.
« : Ağustos 21, 2012, 12:45:11 ÖÖ »
PDR bölümünü yeni kazanan öğrencilere tavsiyeniz nelerdir.

28
Aile Danışmanlığı / Ynt: Eğitim
« : Ağustos 16, 2012, 02:02:45 ÖÖ »
Bir taslak çalışama var Eğitim saati olarak 450 saat olacak. Fakat 4- 5 aydır sadece taslak çalışma var. Ne zaman çıkar ya da çıkar mı bilmiyorum büyük ihtimal kurumun sitesinden de kaldırdıklarına göre üzerinde oynamalar yapacaklardır. Çıkması bayağı uzun sürecek gibi.
Belli de olmayabilir burası Türkiye :)

29
Aile Danışmanlığı / Ynt: Eğitim
« : Ağustos 14, 2012, 11:32:39 ÖS »
Öncelikle 3. sınıfsın. Normalde bu eğitimlere son sınıftaki öğrenciler alınıyor. Yerinde olsam katılmazdım. Ki bende Aile danışmanlığı sertifika eğitimi acan birisi olarak bunu diyorum.
Aile danışmanlığının önü meçhul ama kendini geliştirmek istiyorsan mutlaka bu tür eğitimleri almanı tavsiye ederim.

30
Rehberlik ve Araştırma Merkezleri / Ynt: RAM
« : Ağustos 08, 2012, 11:15:56 ÖS »
RAM larda iki bölüm var. 1. bölüm Okul PDR bölümü bu bölümde il deki rehberlik hizmetlerini koordinasyonu yıllık planlar, toplantılar, yıl sonu raporların istatistiği, bireysel danışmalar gibi işleri yürütürler.
2. bölüm ise Özel eğitim hizmetleri bölümü bu bölümde Engelli çocukların sınıflandırmasını çocukların performans ve test işlemlerini yürütür.

Sayfa: 1 [2] 3 4 5

Copyright © Turkpdr.com | 2010 | Bu sitede yer alan içerikler kaynak gösterilmeksizin kopyalanamaz ve yayınlanamaz