Turkpdr.com Forum

Okul Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik => Okul Öncesi Rehberlik => Konuyu başlatan: Uzm. Klinik Psk. Serdal GÜR - Şubat 07, 2012, 12:24:04 ÖÖ

Başlık: Okul Öncesi Rehberlik
Gönderen: Uzm. Klinik Psk. Serdal GÜR - Şubat 07, 2012, 12:24:04 ÖÖ
Okul Öncesi Rehberlik paylaşımları buradan paylaşabilirsiniz...
Başlık: Ynt: Okul Öncesi Rehberlik
Gönderen: Munise Tekin - Şubat 17, 2012, 09:26:18 ÖÖ
duyduğuma göre geçen yıldan beri anaokullarına rehber öğretmen ataması yapılıyor. ben de bu aralar bir araştırma yaptım. anaokulları rehberliği için yıllık plan hazırlayan ve sitesinde yayınlayan 2 tane RAM var gibi görünüyor.
 belki ben de kendi çocuklarımın yaş dönemi itibariyle onları daha iyi anlamak adına tayin istesem mi diye düşünmeye başladım. yalnız lise rehber öğrt. sonra anaokulu zorlar mı beni bilmiyorum:)
Başlık: Ynt: Okul Öncesi Rehberlik
Gönderen: başak ak - Mart 07, 2012, 02:28:37 ÖS
mrb ben anaokulunda rehber öğretmenim ikinci dönem atandım.burda olmak çok güzel gerçekten anaokulunda rehberlik bizim için yeni ama çok zevkli.ben yılllardır ertelediğim şeyleri burda yapmaya başladım.daha önce ilköğretimdeydim orta 7den 14 e  yaş gurubuna kadar öğrenciler var hepsinin gelişimsel özelliği ve sorunları farklı ve genelde de rehberlik servisleri sbs ye yönelik çalışmalar yapmaya yöneliyor.sbs ,sınav kaygısı bunlardan çok sıkılmıştım.burda yaş gurupları 4 5 6 daha dar bir alan artık bu alanda kendimi yetiştirmek isstiyorum.kendme kitaplar aldım artık ne okumam gerektiği de daha net.bir de çoçuk testleri eğitimi alabilirsem burası için güzel şeyler yapabileceğime inanıyorum.anaokulunda olmak çok güzel düşünen arkadaşlara tavsiye ediyorum ve burada döküman paylaşımında bulunalım malum yeni bir alanımız olduğu için zorlandığımız noktalar oluyor.birbirimize destek olalaım
Başlık: Ynt: Okul Öncesi Rehberlik
Gönderen: ali.cemm - Mayıs 17, 2012, 01:26:51 ÖS
Liseden sonra anaokulunda çalışmak koşarken yavaşlayıp yürümek gibi, denizden çıkıp güneşlenmek gibi, bir konserden bir kafeye geçip sohbet etmek gibi... Lisedeki gereksiz evrak ve çalışmalar demiyorum ama lise öğrencileriyle bu işin tadı benim için ayrı bir yeri var diyebilirim. Belki de içeriği düzenlense ve test ve oyun terapileri konusunda hizmetiçi eğitimler sunulsa biraz daha zevkli olacak gibi. Çünkü bu haliyle  göreceli uygulamalara neden olabilmekte ve  zaman zaman boşlukta hissetmelere neden olabilmekte. Tabi bu benim naçizane kişsel görüşüm. İyi çalışmalar dilerim.
Başlık: Ynt: Okul Öncesi Rehberlik
Gönderen: elcin.k - Aralık 12, 2012, 11:05:35 ÖÖ
merhaba arkadaşlar ben de ilköğretimden sonra anaokuluna atandım. evet anaokulu çok zevkli ama ben mesleki doyumumu burada alamadım. çocuklarla iletişime geçmek çok zor bi ilerleme kaydedemediğimi düşünüyorum. ayrıca çocukla çalışmak bence ayrı bir uzmanlık alanı bunun için kendimi eksik hissediyorum. ayrı bir eğitim kesinlikle şart!
Başlık: Ynt: Okul Öncesi Rehberlik
Gönderen: Uzm. Klinik Psk. Serdal GÜR - Aralık 12, 2012, 09:18:25 ÖS
Elçin hanım bu nedenden dolayı 0-12 yaş Psikolojik Süreçler Eğitimini yapmayı düşündük.
http://www.turkpdr.com/ilan/0-12-yas-psikolojik-surecler-ve-gelisim-testleri-egitimi-67.htm eğitimi incelemek için ilanlar sayfamıza göz atabilirsiniz.
Başlık: Ynt: Okul Öncesi Rehberlik
Gönderen: elcin.k - Aralık 14, 2012, 12:19:08 ÖS
evet o eğitimi gördüm serdal bey ancak benim oraya katılmam imkansız balıkeirdeyim ben keşke buralara yakın olsaydı
Başlık: Ynt: Okul Öncesi Rehberlik
Gönderen: EBRİ - Ocak 03, 2013, 02:21:21 ÖS
bende bir anaokulunda çalışıyorum. anaokulunda rehberlik yapmak diğer okullara göre farklı gerçekten. hocamın dediği gibi veli görüşmeleri çok önemli ben velilere randevu vererek çağırıyorm ve onlarla bir forrm dolduruyorum. aileyi ve çocuğu tanımak adına.iki haftada bir çeşitli konularda broşür yolluyorum. veli ziyaretlerini hatfada birgün yapmaya çalışıyuoruz. odama küçük bir kitaplık oluşturdum. çocuk eğitimi ve anne baba ilişkileri ile ilgili. kayıt altına alarak velilerin okumasını sağlıyoruz. panoda film tavsiyesinde bulunuyorum yine eğitimle ilgili.
Başlık: Okul Öncesi Rehberlik
Gönderen: Uzm. Klinik Psk. Serdal GÜR - Ocak 06, 2013, 01:36:23 ÖÖ
Hazırladığınız broşürleri bizlerle paylaşabilir misin?
Başlık: Ynt: Okul Öncesi Rehberlik
Gönderen: mustafakosay - Ocak 10, 2013, 12:43:07 ÖS
ben de anaokuluna yeni atandım. kendimi eksik hissettiğim anlar dışında burada olmak gerçekten eğlenceli, okuduğum kitaplarla falan eksiklerimi gidermeye çalışıyorum bi şekilde. EBRİ hocamın film öneri çalşması kulağa hoş geliyor. fikriniz için teşekkürler. bu konuda ki bildiğiniz filmleri de bizimle paylaşırsanız seviniriz hocam.

Copyright © Turkpdr.com | 2010 | Bu sitede yer alan içerikler kaynak gösterilmeksizin kopyalanamaz ve yayınlanamaz