| Türk PDR

 
 
Şifreni mi unuttun ?
Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen üye değilseniz burdan kayıt olun.
Google Grupları
Turk PDR grubuna abone ol
E-posta Adresiniz:

İletileri Göster

Bu özellik size üyenin attığı tüm iletileri gösterme olanağı sağlayacaktır . Not sadece size izin verilen bölümlerdeki iletilerini görebilirsiniz


Mesajlar - sbrckr

Sayfa: [1]
1

ERZURUM HİPNOZ EĞİTİMİ  23 MAYIS 2013‘DE BAŞLIYOR

YOĞUNLAŞTIRILMIŞ HİPNOZ EĞİTİM TARİHLERİ
23-24-25-26 MAYIS 2013

Eğitim Süresi: 40 Saat
Eğitmen: Psikoterapist &  Uzm.Psk. Mustafa TUNCER
KONAKLAMA: Şehir dışından katılımcılarımız içinErzurum Turizm Meslek Lisesi Uygulama Oteli ile anlaşmamız vardır.Gecelik otel ücreti: 35 TL + kahvaltı.   Otel Telefon: 0442 316 8889
Sertifikasyon: Katılımcılara PEGDER & ORKON Eğitim Onaylı Katılım Sertifikası verilecektir.
EĞİTİME KİMLER KATILABİLİR ?
Hekimler (Uzman, Asistan ve Pratisyen Hekimler)
Diş Hekimleri
Psikologlar
Psikolojik Danışmanlar
Sosyal Hizmet Uzmanları
Hemşireler
Fizyoterapistler
Diyetisyenler
Rehber Öğretmenler
Özel Eğitim Öğretmenleri
Öğretmenler
Çocuk Gelişimciler
Sosyologlar
Pedagoglar
ORKON EĞİTİM & PEGDER – PSİKOLOJİK EĞİTİM GELİŞİM VE DESTEK DERNEĞİ İŞBİRLİĞİYLE HAZIRLANAN ERZURUM HİPNOZ EĞİTİMİ KESİN KAYITLARI İÇİN KATILIMCILARIN AŞAĞIDA BİLGİLERİ BULUNAN HESAP NUMARASINA 300.00 TL KAPORA BEDELİNİ EN KISA SÜRE DE YATIRMALARI VE YATIRDIKLARINI 0532 666 08 46 (SABRİ ÇAKAR) & 0535 254 97 27 (AHMET BARIŞ) NUMARALI TELEFONU ARAYARAK BİLDİRMELERİ GEREKMEKTEDİR.
HESAP BİLGİLERİ :
HESAP SAHİBİ : SABRİ ÇAKAR
BANKA ADI : T.C ZİRAAT BANKASI
BANKA ŞUBESİ : IĞDIR-MERKEZ
IBAN HESAP NUMARASI : TR730 001 000 150 532 735 03 5005
KONTENJAN 30 KİŞİLİK OLUP, KAPORA YATIRAN İLK 30 KİŞİ EĞİTİME ALINACAKTIR.EĞİTİMDE DEVAMSIZLIK HAKKI YOKTUR. KAPORA İADESİ 30 GÜN ÖNCEDEN BİLDİRİMLERDE YAPILACAKTIR.
EĞİTİM EN AZ 20 KİŞİ İLE AÇILACAKTIR. BU SAYI BULUNAMADIĞINDA TARİH ERTELEME HAKKI TARAFIMIZCA SAKLI OLUP , ERTELEMELERDEN DOLAYI KARAR DEĞİŞİKLİĞİ YAPAN KATILIMCILARIN ÖN ÖDEMELERİ İADE EDİLECEKTİR.
ÜCRETLENDİRME :
4 GÜN SÜRECEK EĞİTİMİN ÜCRETİ;
15 MART 2013′E KADAR : 1250 TL
15 NİSAN 2013′ E KADAR : 1350 TL
15 MAYIS 2013′E KADAR : 1450 TL
15 MAYIS'TAN SONRA : 1550 TL
+KDV(%18) OLUP, EĞİTİM BAŞLAMA TARİHİNE KADAR, BELİRLENEN TOPLAM ÖDEME İSTEDİĞİNİZ ŞEKİLDE TAKSİTLENDİRİLEREK TAMAMLANACAKTIR. İLK TAKSİT ÖDEME, ÖN ÖDEME OLARAK SAYILACAKTIR VE VAZGEÇİLMESİ DURUMUNDA İADE EDİLMEYECEKTİR. BU ÖDEME 300.00 TL DEN AZ OLMAYACAKTIR.

Online Başvuru İçin : http://www.pegder.org.tr

Saygılarımızla
PEGDER – PSİKOLOJİK EĞİTİM GELİŞİM VE DESTEK DERNEĞİ

2
Uzman Klinik Psikolog Yasemin OZAN’ın eğitimci olarak katılacağı “Psikolojik Testler Eğitimi” 12 – 13 Ocak 2013 tarihlerinde yapılacak. Eğitimin içeriği ile ilgili ayrıntılar şöyle:Programın Amacı
Katılımcılara çocuklara uygulanan psikolojik testlerin içeriği ve klinik uygulaması hakkında bilgi ve yetkinlik kazandırmak ve eğitim sonrasında uygulama yeterliliğine sahip olmalarını sağlamak.

Eğitimin Programının İçeriği
2 günlük bir eğitim programı olarak yürütülecek Test Eğitim Programında testler teorik ve uygulamalı olarak ele alınacaktır.
C.A.T Çocuklar İçin Tematik Algı Testi
C.A.T. testi hayvanlarla ilgili olarak düzenlenmiş 10 değişik resim ihtiva eder. Bu test her iki cins için ve 3-10 yaşlar arasında kullanılır. Test çocuklarla dostça bir ilişki kurulduktan sonra “yönetim” bölümünde açıklandığı şekilde verilir. Cevaplar harfi harfine yazılır. Ve sonra “yordama” (interpretation) bölümünde anlatıldığı şekilde analiz edilir.
Louisa Duss Psikanalitik Hikayeler Testi
Louisa Duss Psikanalitik Hikayeler Testi projektif bir testtir. Bu test çocukların sorunlarını çözümlemek ve anlayabilmek için hazırlanmış tekniklerin gelişmişlerinden biridir. Test on tane yarım bırakılmış hikayeden oluşur. Hikâyeler, çocukların anlayabilecekleri ve ilgi duyabilecekleri biçimde yapılandırılmıştır. Her öykünün bir içeriği vardır. Psikanalitik teoriye uygun olarak, her gelişim dönemine uyan olası problemi ortaya koymaktadır.
OKHT (Okula Hazırlık Değerlendirme Testi): 6 yaş 4 ay öncesinde (zeka testinin alt sınır yaşı olması dolayısıyla) anasınıfında zorlanma yaşayan ve ilkokula başlamasında tereddüt edilen çocukların temel bilgi ve becerilerini sınamaya yarar. Çocukların okula, okulun gerektirdiği kurallara ve öğrenmeye hazır olup olmadığını saptamak amacıyla yapılan bir testtir. Okula hazırlanırken olması gereken fizyolojik, çevresel ve zihinsel faktörleri değerlendirmekte kullanılır. Sayı kavramı, form ayırt etme, Renk kavramı, sembol eşleme, alıcı dil gelişimi, algı ve muhakeme gelişimi, ifade edici dil gelişimi ve genel edinilmiş bilgi alt testlerini içeren 7 bölüm ve 90 maddeden oluşmaktadır.
Benton Kognitif Fonksiyonlar ve Görsel Hafıza Testi
8 yaş üzeri bireylere uygulanabilen, bireyin dikkat, algı ve bellek durumuna dair bilgi verebilen, dikkat eksikliğinin tespit edilebildiği bir dikkat ve algı testidir. İdrak, dikkat ve tespit hafızasını ölçmeye yarayan formunun yanı sıra kognitif fonksiyonların durumunu tespit etmeye de yarar.
Frostig Gelişimsel Görsel Algı Testi
Çocukların görsel algılarını değerlendirmeye yardımcı olan bir algı testidir. 5 yaş 6 ay ile 6 yaş 0 ay arsındaki çocuklara uygulanabilen, çocuğun ilkokula başlamaya hazır olup olmadığını ölçen, bir okul olgunluk testidir El-Göz Koordinasyonu, Şekil-Zemin Ayırımı, Algılama Sabitliği (Şekil Değişmezliği ), Mekânla Konumun Algılanması (Uzaydaki Pozisyon) ,Mekân İlişkilerinin (Uzay ilişkilerinin) Algılanması olmak üzere 5 algısal beceriyi ölçen bir performans testidir.
Koppıtz İnsan Çizim Testi : (4-9 Yaş Aralığı) Çocuğun duygusal olgunluk seviyesi (yaşı) ve duygusal gelişimde yaşanan olası sorunlar ile ilgili bilgi veren bir testtir. Aynı zamanda duygusal olgunluk yaşının gelişimsel / kronolojik yaşı ile paralel olup olmadığı konusunda bilgi veren bir testtir.
Ankara Gelişim Envanteri
0-6 yaş arasındaki çocukların gelişimi bu testte 4 farklı alanda incelenmektedir. Bu test sadece anne baba veya çocukla daha çok vakit geçiren veya ilgilenen kişi tarafından doldurulmalıdır. Çocuğun becerilerini değerlendirmeye yöneliktir.
ADD, ADHD ve Diğer Çocuklarda Davranış Bozuklukları Değerlendirme Envanterleri
Dünyada davranış sorunlarını değerlendirmede yaygın kullanılan araçların başında, Conners Derecelendirme Ölçekleri (CDÖ) gelmektedir. Conners, ölçeklerini kısa, puanlaması ve uygulaması kolay olarak düzenlemiştir. Bu nitelikler Conners ölçeklerini, özellikle aynı anda birden fazla ölçek uygulaması gerektiren, zaman ve maliyetin önemli olduğu durumlarda kullanışlı hale getirmektedir.
CDÖ çocuklarda görülen sorunlu davranışların saptanmasında genel bir tarama aracı olarak kullanılmaktadır. Bunun yanı sıra hiperaktivite, öğrenme sorunları, kaygı ve psikosomatik bozukluklar ile bağlantılı maddeler içermektedirler. Belirli bir tanıyı netleştirmek için yardımcı araç ve tedavi sonuçlarının değerlendirilmesinde ölçüm aracı olarak da kullanılmaktadırlar.
Conner’s Aile Değerlendirme Formu
Conner’s Öğretmen Değerlendirme Formu
Cbcl Çocuklarda Davranış Değerlendirme Ölçeği

Kimler Katılabilir
Alanda çalışan psikologlar, psikolojik danışmanlar, sosyal hizmet uzmanları, çocuk gelişimi öğretmenleri,zihinsel engelliler sınıf öğretmenleri ve bu branşlar da eğitimine devam eden lisans&lisansüstü üniversite öğrencileri çalışmaya katılabilirler.
Eğitim Tarihleri

12 Ocak 2013 – Cumartesi
13 Ocak 2013 – Pazar

Eğitimin Süresi
09:00 – 18:00 (16 Akademik Saat)
Eğitmen:
Uzman Klinik Psk.Yasemin OZAN

Uzman Klinik Psikolog Yasemin OZAN
Yasemin Ozan, lisans eğitimini Boğaziçi üniversitesi Psikolojik Danışmanlık bölümünde tamamladıktan sonra Klinik Psikoloji Uzmanlık eğitimini (MA, Yüksek Lisans) Bilişsel Davranışçı Yaklaşımlı Psikoterapi kuramı alt yapısı üzerine yapmıştır. Sağlık Psikolojisi üzerine yapmakta olduğu doktora programına Walden Üniversitesi ‘nde devam etmektedir (PhD, Minnesota, USA).
Yasemin Ozan, uzmanlık tezini çocuklarda Yaygın Anksiyete Bozukluğuda, Kognitif Terapi yaklaşımlı, klinik uygulamalar alanında tamamlamıştır. Ayrıca Uzmanlık eğitim süresince Kognitif Terapi yaklaşımı ile Kaygı Bozuklukları ve Duygu Durum Bozukluklarının tedavisi ile ilgili süpervizyon ve eğitim almıştır. İstanbul Gestalt Enstitüsü’nde bir yıl sure ile Gestalt Terapi Yaklaşımlı süpervizyon programına devam etmiştir.
Yasemin Ozan, 2006-2007 yılları arasında Refugee Legal Aid Program of the Helsinki Citizens Assembly çatısı altında gönüllü olarak mülteciler ile travma sonrası stres bozukluğu alanında çalışmıştır.
Çapa Tıp Fakültesi Nöropsikiyatri Bölümü’nde bir yıl sure ile nörokognitif testlerin uygulanması ile ilgili staj yapmış ve Ankara Hacattepe Üniversitesi’nde nörolojik testlerin uygulanması ile ilgili sertifika programlarına katılmıştır.
Ergen ve yetişkinlerde Kaygı Bozuklukları ve Duygu Durum Bozuklukları ile ilgili çalışmalarının yanı sıra çocuklarda Hiperaktivite ve Dikkat Eksikliği, Özel öğrenme Güçlüğü ve Duygu Durum Bozukluklarının tanı ve tedavisinde testler ve klinik uygulamalar, Çocuk Odaklı Aile Terapisi ile ilgili süpervizyon ve sertifika programlarına katılmış olup halen bu alanda çalışmalarını sürdürmektedir.
Özellikle Travma Sonrası Stres Bozukluğu alanında etkin olarak kullanılan EMDR I ve EMDR II (Eye Movement Desensitization and Reprocessing)(Çift Yönlü Duyarsızlaştırma ve Yeniden Yerleştirme)sertifika programlarına katılmış olup, özellikle çocukluk dönemi travmatik yaşam olayları, travma sonrası stress bozukluğu, panic bozukluk ve özgül fobilerde EMDR tekniğini etkin olarak kullanmaya devam etmektedir.
Eğitim Kontenjanı
24 kişi ile sınırlıdır.

Sertifika
Eğitim sonunda katılımcılara PEGDER – Psikolojik Eğitim Gelişim ve Destek Derneği Onaylı Katılım Sertifikası verilecektir. (Katılımcılar eğitim aldıktan sonra 3 test uygulaması yapıp, raporlaştırdıktan sonra Uygulayıcı Sertifikası alacaklardır)
Erken Kayıt Son Başvuru Tarihi : 31 Aralık 2012
Son Kayıt Tarihi: 07 Ocak 2013
Eğitim Yeri : Erzurum Turizm Meslek Lisesi Eğitim Salonu
KONAKLAMA: Şehir dışında katılımcılarımız için Erzurum Turizm Meslek Lisesi Uygulama Oteli ile anlaşmamız vardır.Gecelik otel ücreti: 35 TL + kahvaltı.   Otel Telefon: 0442 316 8889
Ücret:
Erken Kayıt Ücreti (31 Aralık’a kadar): 450 TL
01 Ocak’tan sonra: 500 TL
Erken Kayıt Öğrenci Ücreti (31 Aralık’a kadar): 400 TL
01 Ocak’tan sonra: 450 TL
Ön kayıt yaptıran katılımcıların en geç 31 Aralık 2012 Pazartesi gününe kadar önkayıt bedeli olarak 200 TL’yi aşağıdaki hesap numarasına yatırmaları gerekmektedir. Eğitim ücretinin kalan kısmını eğitim günü elden ödeyebilirsiniz.
MATERYAL ÜCRETLERİ FİYATA DAHİLDİR…
ZİRAAT BANKASI IĞDIR ŞUBESİ
Sabri ÇAKAR adına
0150-53273503-5005 nolu hesaba
(IBAN NO: TR 73000 100 0150 53273503 5005),
Eğitim süresince yapılacak tüm ikramlar ücretsizdir.
BİLGİ:
• Ödemenizi yapmanız durumunda pegder2012@gmail.com e-mail adresine veya 0532 666 08 46 telefon numarasına ödeme bildirimi yapınız.
• Eğitim içeriğinde belirtilen son kayıt tarihinden sonra eğitime katılım iptali ve eğitim ücreti iade talepleri kabul edilmeyecektir.
• Herhangi bir sebepten ötürü, eğitime katılamayan kursiyer bu hakkını başka bir tarihte düzenlenecek olan eğitime katılmak sureti ile saklı tutar.
• PEGDER – Psikolojik Eğitim Gelişim ve Destek Derneği, hiçbir neden belirtmeksizin eğitimi iptal etme hakkını kendinde saklı tutar. Kursun iptal edildiği tarihten sonra ödemelerini yapmış olan katılımcıların ücretleri iade edilir.
• PEGDER – Psikolojik Eğitim Gelişim ve Destek Derneği, eğitimlerin iptal edilmesi durumunda katılımcıların uğrayacağı ulaşım, konaklama ve diğer hiçbir zarardan sorumlu değildir.
SAYGILARIMIZLA
PEGDER – PSİKOLOJİK EĞİTİM GELİŞİM VE DESTEK DERNEĞİ
Söğütlü Mah. İrfan Cad. No:38 (Oba İş Merkezi) Kat:3 IĞDIR
İletişim: 0532 666 0846
E-mail : pegder2012@gmail.com
WEB: http://www.pegder.org.tr
Facebook: https://www.facebook.com/psikolojikegitimgelisimdestek?fref=ts

3
Mesleki Eğitim / Oyun Terapisi Eğitimi - IĞDIR
« : Ekim 28, 2012, 06:07:38 ÖS »
Eğitim Tarihi:
1. Gün: 17. Kasım 2012 Cumartesi (10.00 – 18.00)
2. Gün: 18. Kasım 2012 Pazar (10:00 - 18:00)

Eğitim Ücreti: Mezun 375 TL (KDV Hariç), Öğrenciler için 350,00 TL (KDV Hariç). Eğitim materyalleri ücrete dahildir. ( Eğitim Kitabı, 1 Adet Eğitici CD )
Tüm kredi kartlarına vade farksız taksit imkanı..

Kayıt ve Başvuru İşlemleri: 0532 666 08 46 – Sabri ÇAKAR

Eğitime son başvuru tarihi 09 Kasım 2012 olarak belirlenmiştir. 09 Kasım 2012 tarihine kadar 200 TL ön kayıt bedelinin yatırılması gerekmektedir. 09 Kasım 2012 tarihine kadar ön kayıt bedelini yatırıp ve bu tarihten önce kayıtlarını iptal ettiren kişilere ön kayıt bedelleri iade edilecektir. Bu tarihten sonra iptal edilecek kayıtların ön kayıt bedelleri iade edilmeyecektir.

Kontenjan: 20 kişiyle sınırlıdır

Çay ve diğer ikramlar ücrete dahildir.

Eğitim Yeri:
Kurtuluş İlkokulu Eğitim Salonu - IĞDIR

KİMLER KATILABİLİR?
Psikoloji mezunları ve öğrencileri, PDR mezunları ve öğrencileri, Sosyal hizmet uzmanları ve öğrencileri, Çocuk gelişimi mezunları ve öğrencileri, Okul Öncesi mezunları ve öğrencileri,Özel Eğitim mezunu ve öğrencileri, Sınıf Öğretmenleri, Çocuk Psikiyatrları, Çocuk Doktorları ve Psikiyatri Hemşireleri eğitime katılabilir.

SERTİFİKA: PEGDER - Psikolojik Eğitim Gelişim ve Destek Derneği Onaylı Katılım Sertifikası verilecektir.

EĞİTİM İÇERİĞİ:

TEORİK BİLGİLER

Oyun nedir?

Çocuk için oyunun önemi ve yeri

Çocukta oyunun gelişim aşamaları

Oyun terapisi nedir?

Oyun odası nasıl hazırlanmalıdır? Oyuncak seçimi nasıl yapılır?

Farklı oyun terapisi yaklaşımları

OYUN TERAPİSİ NEDİR?
Çocukların yetişkinler gibi kendilerini ifade etmeleri kolay değildir. Oyun terapisi ile çocuklar kelimeleri kullanmak yerine oyun ve oyuncaklar aracılığıyla, kendini ifade edebilmeyi, günlük yaşamında baş edemediği problemleri çözebilmeyi ve olumsuz davranışlarını değiştirebilmeyi öğrenir. Oyun terapisinin amacı çocuğun kendini duygusal olarak iyi hissetmesini sağlamaktır. Çocuğun normal gelişimini etkileyen duygusal, davranışsal ve psikolojik problemleri ortadan kaldırmak ve problemin büyümesini önlemektir.

OYUN TERAPİSİ TEKNİKLERİ

Non Direktif Oyun Terapisi

Child Centered ( Çocuk Merkezli Oyun Terapisi )

Filial Therapy

Bilişsel Davranışçı Oyun Terapisi

OYUN TERAPİSİ HANGİ DURUMLARDA,KİMLERE UYGULANIR?
* Boşanmış ailelerin çocuklarına,

* Evlat edinilmiş veya terkedilmiş çocuklara,

* Aile içi şiddet gören çocuklara,

* Okulda şiddet gören veya şiddet uygulayan çocuklara,

* Kaygı, korku ve fobileri olan çocuklara,

* Uyku bozukluğu ve kâbusları olan çocuklara,

* Kardeş kıskançlığı yaşayan çocuklara,

* Ailede kayıp ve yas olan çocuklara,

* Duygusal, fiziksel ve cinsel tacize uğramış çocuklara,

* Konuşma bozukluğu olan çocuklara, (kekemelik, tekrarlayıcı dil, bebek konuşması)

* Hiperaktivite ve Dikkat eksikliği tanısı almış çocuklara,

* Arkadaş edinmede güçlük çeken çocuklara,

* Ders çalışma ve okuma problemi olan çocuklara

* İçe çekilmiş ve sürekli mutsuz olan çocuklara,

*Hafif mr. li ve sınır zeka çocuklarda uyum ve davranış problemlerinde.

* Uygunsuz davranışlar sergileyen çocuklara, oyun terapisi uygulanmaktadır.


Eğitimci:
Arzu Dinçer - Çocuk Gelişimi Uzmanı- Aile Danışmanı

Arzu Dinçer
Selçuk Üniversitesi Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Bölümü eğitimini 2003 yılında tamamlamıştır. Dokuz Eylül Üniversitesi Aile Danışmanlığı Tezsiz Yüksek lisans eğitimi, Oyun Terapisi Eğitimi,TAT Eğitimi ve Uygulaması – Yorumlaması, CAT ve Louissa Düss Testleri ve Klinik Yorumlaması, Çocuklara Uygulanan Objektif Testler(Bender Gestalt, Benton, Frostig, Goodenough, TKT ,Metropolitan, Pebody,AGTE,Denver,Gessell, Porteus, Cattel 2A-3A) eğitimleri, Çoklu Zeka Eğitimi, Çocuklarda Cinsel Gelişim ve Terapi Eğitimi almıştır. 2 yıl Aydın Ufuk Özel Eğt. ve Rehabilitasyon Mrkz. de Özel eğitime muhtaç çocuklar ve ailelerine gelişimsel ve eğitsel danışmanlık ve eğitim çalışmaları yapmıştır. 5 yıl yine aynı merkezde müdür olarak görev yapmıştır.Aydın Toplum Merkezinde, Aile ve Sosyal Politikalar İl müdürlüğüne bağlı çocuk yuvalarına eğitimci ve bakıcı anne yetiştirme kursunda eğitmenlik yapmakta ve yine aynı merkezde davranış ve uyum sorunu yaşayan okul öğrencilerine oyun terapisi uygulamaktadır. Aydın Neşe Erberk Anaokulu ve Yeni Nesil Anaokullarının aile danışmanı olarak görev yapmaktadır, Aynı zamanda Aydın Anadolu Kız Meslek Lisesinde Özel eğitim derslerine girmekte ve lise genelinde Anlaşmazlık Çözüm Teknikleri eğitimleri düzenleyerek gençlerde şiddete yönelimi azaltma çalışmalarını yürütmektedir.

4
Mesleki Eğitim / Aile Danışmanlığı Sertifika Eğitimi - ERZURUM
« : Temmuz 09, 2012, 10:32:11 ÖÖ »
BETED ( Bireysel ve Evlilik Terapileri Eğitim Derneği )
Aile Danışmanlığı Eğitimi Sertifika Programı Bilgileri - ERZURUM

Eğitim Yeri: Erzurum Turizm Meslek Lisesi Eğitim Salonu– ERZURUM (doluluğa göre değişebilir.)
Bu eğitim için özel konaklama fiyatı günlük İki kişilik oda kişi başı 35 TL + kahvaltı, öğle yemeği 10 TL, otelde kalan kişi sayısı 20 üzerinde olursa eğer 10 TL karşılığı akşam yemeği de çıkartılacaktır.
Eğitim Süresi: 100 saat ( 08 – 16 Eylül 2012 Blok Eğitim )
Program Sorumlusu: Dr.Kamile CAN (BETED BAŞKANI) 0505 231 85 13
Organizasyon Sorumlusu : Sabri ÇAKAR 0532 666 08 46 - Ahmet BARIŞ (0535 254 97 27) –
Dernek Telefonu : 0312 223 15 61
Mail : sabricakar@gmail.com

DERNEK MERKEZ ADRESİ :
Bireysel ve Evlilik Terapileri Eğitim Derneği (BETED) merkezi :
Turgut Reis Caddesi No:6/4 TANDOĞAN ANKARA

Aile Danışmanlığı ile ilgili eğitim materyalleri ücretsiz olarak katılımcılara verilecektir.
Sertifikasyon: Eğitim boyunca %80 devam takip edilecek ve sınavdan 100 üzerinden 70 alanlara “Aile Danışmanı Sertifikası” verilecektir.

Eğitimci Kadrosu
Prof.Dr.Şengül Hablemitoğlu(Ankara Universitesi Dekan)
Prof.Dr.Veli Duyan (Ankara Üniversitesi)
Dr .Kamile Can ( Bireysel ve Evlilik Terapisti ,BETED Başkanı)
Uzm .Psk.Mustafa Tuncer ( Bireysel ve Evlilik Terapisti ,BETED Bşk.Yrd.)
Av.Coskun Turan
Eğitime Kimler Katılabilir?
Eğitime psikoterapi alt yapısına sahip, vaka ve klinik tecrübesi olan hekimler ve diğer ruh sağlığı profesyonelleri katılabilir.
- Çocuk Gelişim Uzmanları
- Uzman, Asistan ve Pratisyen Hekimler
- Psikologlar
- Psikolojik Danışmanlar
- Sosyal Hizmet Uzmanları
- Yazılı Mesleklerin hali hazırda okuyan son sınıf örgencileri.
- Lisans mezunu Hemşireler

Kayıt – Kabul Sırasında İstenen Belgeler
- 2 Adet fotoğraf
- Lisans diploması ve varsa uzmanlık diplomasının önlü arkalı fotokopileri
- Nüfus cüzdanının önlü arkalı fotokopisi
Verilecek Belge / Sertifika
BETED Onaylı AİLE DANIŞMANLIĞI Sertifikası

Önemli Uyarı: Verilen diploma değildir. Kazanılan sertifikayla herhangi bir atama ya da meslek ünvanı kazanma yetkisi elde edilmez. Bu sertifikayı ilgili yönetmelikte belirtilen meslek profesyonelleri ( Psikolog, Hekim, Hemşire, Psikolojik Danışman, Çocuk Gelişimci, Sosyal Hizmet Uzmanı ) eğitimi tamamlayıp sertifikayı almaya hak kazandığında Özel Aile Danışma merkezi açabilir ve bu merkezlerde Aile Danışmanı olarak çalışabilirler.
WEB: www.beted.org

Aile Danışmanlığı Eğitimi Sertifika Programı Eğitim İçeriği
AİLE DANIŞMANLIĞI TEMELLERİ
Aile ve Aile Sistemi
Aileyi tanıma ve değerlendirme
Profesyonel iletişim
Profesyonel iletişim ve davranışta sosyo duygusal etmenler
Aileyi tanıma ve değerlendirme
Genogram kullanımı
Kendini kontrol etme
Girişkenlik ve aileye müdahale stratejileri
TEMEL PSİKOLOJİK DANIŞMANLIK BECERİLERİ
Kişilik kuramları ve Psikopatoloji
Bağlanma modelleri ve ikili ilişkiler
Çocukta davranış bozuklukları ve okul sorunları
Ergenlik sorunları
AİLE DANIŞMANLIĞI VE ÇİFT TERAPİSİ KURAMLARI
Davranışçı ve Bilişsel Yaklaşım
Transaksiyonel Yaklaşım
Sistemik Aile Terapisi
DUYGUSAL ODAKLI ÇİFT TERAPİSİ(DUYGU, SEVGİ, GÜÇ VE AFFETME)
Çiftlerle Empati Kurma
Onaylama ve Anlaşma Oluşumu
Olumsuz Döngü Şiddetinin Azaltılması
Altta yatan Duygulara Ulaşma
Etkileşim ve Duygusal Bağın Yeniden Yapılandırması
Sağlamlaştırma ve Birleştirme Vaka üzerinden Duygusal Odaklı Çift görüşmesi örnekleri
AİLEDE CİNSELLİK
Cinselliğin konuşulması ve Cinsel problemlerin Aile dinamiğine etkileri
Kadında cinsel isteksizlik
Disparonia ve vaginismus
Erkekte cinsel fonksiyon bozukluklar
Vaka üzerinden görüşme örnekleri
HUKUKİ BOYUTUYLA
Medeni kanunda Kadın, Erkek ve Aile
Aile Mahkemeleri işleyişi
Aile içi şiddet
Boşanma sürecinde çocuklara yaklaşım
İdeal boşanma süreci
AİLEDE YAS VE KAYIPLAR
İnsanın ölüm/kayıp deneyimi
Yas süreci ve yas tutma
Yas sürecinin aşamaları
Yas sürecindeki tepkiler ve komplikasyonlar
Yasın boyutları ve türleri
Yas süreci ile ilgili mitler (doğrular ve yanlışlar)
Yas sürecinde sosyal rehabilitasyon ve danışmanlık
Yas danışmanlığı yapan profesyonellerin rolü
Yapılandırılmış gruplar için danışmanlık ihtiyacı ve koşulları
Danışmanlık süreci ve karar verme
Yas reaksiyonlarını değerlendirme
Grup formatı
Grubun amaçları
Grup görüşmeleri
Grup sonrası değişim süreci ve sosyal destek
Yas danışmanlığı yapan profesyonellerin kendi etkinliğini değerlendirmesi

Sayfa: [1]

Copyright © Turkpdr.com | 2010 | Bu sitede yer alan içerikler kaynak gösterilmeksizin kopyalanamaz ve yayınlanamaz