Okul Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik > Ortaöğretim Psikoloji Danışmanlık ve Rehberlik

internet bağımlılığı

(1/1)

Munise Tekin:
internet bağımlısı öğrencileriniz var mı? benim bir öğrencim vardı. okul zamanı internet kafeye giderek devamsızlıktan kaldı. okul olarak çocukla konuştuk, sözler aldık, babasıyla konuştuk fakat çocuğun hakkından gelemedik maalesef. şimdi sınıfta kaldı ve okula hiç gelmiyor.
 seneye bu öğrenciyle yine karşılaşacağım. siz olsanız ne yaparsınız? ya da bu tarz öğrencilerinizle nasıl ilgileniyorsunuz?

fidelateş:
BENİMDE AYNI BİR ÖĞRENCİM VARDI. ÖĞRENCİMİZLE KONUŞTUM AİLESİYLE DE KONUŞTUM. NE ETİM ETMEDİM ÇOCUĞU İNTERNETTEN BAĞLANTISINI KESMEDİM VE EN SONUNDA BIKTIRMA YÖNTEMİ UYGULADIK VE SONUÇ ALDIK. ŞİMDİ ÖĞRENCİM OKULA DÜZENLİ OLARAK GELİYOR AMA BAŞARISI DÜŞTÜ...
 

Uzm. Klinik Psk. Serdal GÜR:
Hocam başarı düşmesi ile internet bağımlığından kurtulması arasındaki bağlantıyı anlayamadım.

eec_elif@hotmail.com:
çocuğa bıktırma yöntemi uygulanırken çocuk dersleriyle ilgilenememiş, bu yüzden de başarısı düşmüş olabilir :D ama daha sonra artacağı muhtemel

Munise Tekin:
sanırım çocuğun bilgisayarı evdeymiş,bizimkisi internet kafeye takılıyordu. parası olduğu kadar internet kafede takılabiliyordu yani. köyden gidip geldiği için de babası mecburen çocuğun cebine para koyuyordu. bizim vakada bıktırma yöntemi düşünülemezdi galiba.
 yine de tebrik ederim elif hanım. ders başarısı da yükseltti mi sizden mutlusu olmaz:)

Navigasyon

[0] Mesajlar

Tam sürüme git
Seo4Smf 2.0 © SmfMod.Com | Smf Destek