SINAVLAR > KPSS- ALES - DİĞER SINAVLAR

Öğretmen Kpss Alan Sınavı Soruları Nasıl Olacak ? Örnekli

(1/1)

Uzm. Klinik Psk. Serdal GÜR:
Milli Eğitim Bakanı'nın ve ÖSYM'nin 13 Temmuz 2013′te 15 branştan yapmayı planladığı ÖAS ile ilgili açıklama yapılmazken uzmanlar, ÖAS sorularının Milli Eğitim'de uygulanan Anadolu ve Fen Lisesi Öğretmen seçme sınavı sorularıyla parelel olacağını belirtiyor.

Öğretmen Alan Sınavı Soruları Nasıl Olacak  Örnekli Öğretmen adaylarının gündemini meşkul eden konu kısa adıyla ÖAS yani Öğretmen Alan Sınavı, her fırsatta ısrarla ÖAS' nin 2013′te yapılacağını açıklayan Milli Eğitim Bakanı maaresef sınavın detaylarıyla ilgili bilgi vermiyor. Yargı ve Lider Yayınları'ndan Hasan Can Oktaylar sınavın 13 Temmuz'da yapılacağını açıklarken, İhtiyaç Yayınlarından gelen açıklamaya göre soru sayısı 40 - 60 arası değişecek.

 Konuyla ilgili son açıklama Körfez Akademi tarafından yapıldı. Körfez Akademi'nin açıklaması da daha önce akademisyenlerin beklentilerini destekler nitelikten. Kenan UNUS'un yaptığı açıklamaya göre Öğretmenlik Alan Sınavı ile ilgli eldeki en somut soru örnekleri Milli Eğitim Bakanlığı'ının öğretmenlere yaptığı Anadolu, Fen Lisesi ve Sosyal Bilimler Liselerine Öğretmen Seçme Sınavı Soruları.


Anadolu ve Fen Liselerine de öğretmen seçme sınavı için 20 branşta öğretmen seçme sınavı uygulanmakta. Memuruz olarak adayların bir nebze de olsa kafalarındaki soru işaretlerini kaldırmak için 2006′dan 2012′ye kadar yapılan Anadolu Lisesi Öğretmen Seçme Sınavı Soru ve Cevaplarını Yayınlıyoruz.. ÖSYM tarafından ÖAS, Öğretmen Seçme sınavı örnek soruları yayınlanıncaya kadar bu soruların fikir vereceğini düşünüyoruz. halihazırda çeşitli yayınevlerince hazırlanan ÖAS kitapları da bu sorular paralelinde hazırlanmaktadır. Memurlar.biz olarak konuyla ilgili tüm açıklama ve haberleri titizlikle duyurmaya devam edeceğiz.
 Aşağıda yer alan sınavlarda genel yetenek, Genel kültür ve Eğitim Bilimleri dışında yer alan Alan Bilgisi

Sorularını Değerlendiriniz.

 2006 Anadolu lisesi ogretmen
http://egitek.meb.gov.tr/Sinavlar/Sorular/Diger/Meb/OgretmenSecmeSnv/21Agu2006AndLisOgrSecSinavi.pdf

2007 Fen Ve Anadolu Ogretmen
http://egitek.meb.gov.tr/sinavlar/sorular/diger/meb/ogretmensecmesnv/2007/5mayis2007fenlisogrtsec_a.pdf

2008 Fen Ve Anadolu Ogretmen
http://egitek.meb.gov.tr/Sinavlar/Sorular/Diger/Meb/OgretmenSecmeSnv/2008/andfensossporlis/testa.pdf

Anadolu fen 2012
http://turbobit.net/j29efpdxub0y.html

Navigasyon

[0] Mesajlar

Tam sürüme git
Seo4Smf 2.0 © SmfMod.Com | Smf Destek