Okul Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik > Okul Öncesi Rehberlik

Okul Öncesi Rehberlik

(1/2) > >>

Uzm. Klinik Psk. Serdal GÜR:
Okul Öncesi Rehberlik paylaşımları buradan paylaşabilirsiniz...

Munise Tekin:
duyduğuma göre geçen yıldan beri anaokullarına rehber öğretmen ataması yapılıyor. ben de bu aralar bir araştırma yaptım. anaokulları rehberliği için yıllık plan hazırlayan ve sitesinde yayınlayan 2 tane RAM var gibi görünüyor.
 belki ben de kendi çocuklarımın yaş dönemi itibariyle onları daha iyi anlamak adına tayin istesem mi diye düşünmeye başladım. yalnız lise rehber öğrt. sonra anaokulu zorlar mı beni bilmiyorum:)

başak ak:
mrb ben anaokulunda rehber öğretmenim ikinci dönem atandım.burda olmak çok güzel gerçekten anaokulunda rehberlik bizim için yeni ama çok zevkli.ben yılllardır ertelediğim şeyleri burda yapmaya başladım.daha önce ilköğretimdeydim orta 7den 14 e  yaş gurubuna kadar öğrenciler var hepsinin gelişimsel özelliği ve sorunları farklı ve genelde de rehberlik servisleri sbs ye yönelik çalışmalar yapmaya yöneliyor.sbs ,sınav kaygısı bunlardan çok sıkılmıştım.burda yaş gurupları 4 5 6 daha dar bir alan artık bu alanda kendimi yetiştirmek isstiyorum.kendme kitaplar aldım artık ne okumam gerektiği de daha net.bir de çoçuk testleri eğitimi alabilirsem burası için güzel şeyler yapabileceğime inanıyorum.anaokulunda olmak çok güzel düşünen arkadaşlara tavsiye ediyorum ve burada döküman paylaşımında bulunalım malum yeni bir alanımız olduğu için zorlandığımız noktalar oluyor.birbirimize destek olalaım

ali.cemm:
Liseden sonra anaokulunda çalışmak koşarken yavaşlayıp yürümek gibi, denizden çıkıp güneşlenmek gibi, bir konserden bir kafeye geçip sohbet etmek gibi... Lisedeki gereksiz evrak ve çalışmalar demiyorum ama lise öğrencileriyle bu işin tadı benim için ayrı bir yeri var diyebilirim. Belki de içeriği düzenlense ve test ve oyun terapileri konusunda hizmetiçi eğitimler sunulsa biraz daha zevkli olacak gibi. Çünkü bu haliyle  göreceli uygulamalara neden olabilmekte ve  zaman zaman boşlukta hissetmelere neden olabilmekte. Tabi bu benim naçizane kişsel görüşüm. İyi çalışmalar dilerim.

elcin.k:
merhaba arkadaşlar ben de ilköğretimden sonra anaokuluna atandım. evet anaokulu çok zevkli ama ben mesleki doyumumu burada alamadım. çocuklarla iletişime geçmek çok zor bi ilerleme kaydedemediğimi düşünüyorum. ayrıca çocukla çalışmak bence ayrı bir uzmanlık alanı bunun için kendimi eksik hissediyorum. ayrı bir eğitim kesinlikle şart!

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

Tam sürüme git
Seo4Smf 2.0 © SmfMod.Com | Smf Destek