| Türk PDR

Şifreni mi unuttun ?
Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen üye değilseniz burdan kayıt olun.
Google Grupları
Turk PDR grubuna abone ol
E-posta Adresiniz:

Gönderen Konu: SORUN ÇÖZME TERAPİSİ KURSU - İSTANBUL  (Okunma sayısı 5020 defa)

Kamil Dayı

• Administrator
  • Yeni Üye
  • hayat botu gelişim...
    • Profili Görüntüle
SORUN ÇÖZME TERAPİSİ KURSU - İSTANBUL
« : Eylül 03, 2012, 02:42:24 ÖS »
3. DÖNEM SORUN ÇÖZME TERAPİSİ KURSU - İSTANBUL

Prof. Dr. Mehmet Eskin

3. Dönem Sorun Çözme Terapisi Eğitimini Adnan Menderes Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi ile Psikolojik Destek Derneği Denizli Şubesi ortaklaşa düzenlemektedir.

Gerekçe: Psikoterapi alanında “görgül olarak desteklenmiş psikoterapi” kavramı önemlidir. Bu kavram, herhangi bir psikoterapinin etkililiğinin görgül olarak gösterilmiş olması demektedir. Yani psikoterapi yaklaşımlarından ancak söz konusu koşulu sağlayanlar, görgül olarak kanıtlanmış bir etkililiğe sahip kabul edilir. Bilişsel-davranışçı terapilerden olan SORUN ÇÖZME TERAPİSİ (SÇT) de etkililiği görgül olarak kanıtlanmış psikoterapilerdendir.

Amaç: Katılımcılara sorun çözme terapisi yaklaşımını ve uygulamasını öğretmek.

Öğrenme Hedefleri: Kurs katılımcılarının şu konularda bilgi ve becerilere ulaşması beklenmektedir:

·         Sorun çözmenin kuramsal altyapısı.

·         Sorun çözme ve terapisinin psikopatolojilerin oluşumu ve sağaltımındaki yeri ve etkililiği.

·         Psikoterapi: temel beceriler, özellikler ve teknikler

·         Sorun çözme terapisi uygulamasının öğrenilmesi.

Katılım ön koşulu: Katılımcıların psikolog, psikolojik danışman, hekim, sosyal hizmet uzmanı veya hemşire olmaları ve bir klinik veya benzeri bir ortamda uygulama yapıyor olmaları gerekmektedir.

Eğitici: Prof. Dr. Mehmet Eskin, Adnan Menderes Üniversitesi, Tıp Fakültesi, Psikiyatri Anabilim Dalı, Aydın. meskin@adu.edu.tr

Eğitim Tarihleri

1.       Modül: 24 – 25 KASIM 2012

2.       Modül: 22 – 23 ARALIK 2012

3.       Modül: 26 – 27 OCAK 2012

4.       Modül: 23 – 24 ŞUBAT 2012

5.       Modül: 23 – 24 MART 2012

İletişim ve Önkayıt: Katılmak isteyenler Kamil Dayı’ya 0506 544 86 70’den iletişim kurmaları ve psikolojikariyeregitim@gmail.com Özgeçmişlerini yollayarak 31/11/2012 tarihine kadar ön kayıt yaptırmaları gerekmektedir.

Eğitim Yeri: Eğitim İstanbul Avrupa Yakasında yapılacak, eğitim yeri daha sonradan duyurulacaktır.

Yeterlik Düzeyleri: Sorun çözme terapisi kursuna katılanlar, aşağıdaki iki yeterlik düzeyinde belgelenebilirler:

1. Kuramsal: Kursu ve ilgili materyali okuyarak bilgi donanımını, yapılacak bir sınavla kanıtlamış olanlar Sorun Çözme Terapisi Kursu Katılım Belgesi alır.

2. Kursun kuramsal kısmını başarıyla tamamlayıp denetim (süpervizyon) almış olanlar Sorun Çözme Terapisi Kursu Sertifikası alırlar.

Süre: Kurs kuramsal ve denetim kısımları olmak üzere iki aşamadan oluşmaktadır. Kuramsal kısmı beş modül sonunda toplam 80 saatten oluşur. Denetim kısmı ayrıca bir planlamaya tabidir.

İletişim: 0506 544 86 70 Kamil DAYI (Eğitim Koordinatörü)

Okuma materyali:

Eskin, M. (2009). Sorun Çözme Terapisi: Kuram, Araştırma, Uygulama, 2. Basım. Ankara: Hekimler Yayın Birliği Yayınları.

Eskin, M. (2010). Sorunlarımı Çözebilirim: Sorun Çözme Elkitabı. Ankara: Hekimler Yayın Birliği Yayınları.

Eskin, M. (2008). Efficacy of a problem-solving therapy for depression and suicide potential in adolescents and young adults. Cognitive Therapy and Research, 32, 227-245.

Eskin, M. (2007). İntiharda bilişsel davranışçı sağaltım yaklaşımları. Kriz Dergisi, 15, 15-36.
hayat boyu gelişim...

Paylaş facebook Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş twitter

Copyright © Turkpdr.com | 2010 | Bu sitede yer alan içerikler kaynak gösterilmeksizin kopyalanamaz ve yayınlanamaz