| Türk PDR

Şifreni mi unuttun ?
Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen üye değilseniz burdan kayıt olun.
Google Grupları
Turk PDR grubuna abone ol
E-posta Adresiniz:

Gönderen Konu: velinin ilginç tepkisi..  (Okunma sayısı 12223 defa)

eec_elif@hotmail.com

• Ziyaretçi
velinin ilginç tepkisi..
« : Nisan 04, 2012, 10:22:45 ÖS »
bugün bir kaç gündür yaptığım sunum olan "öğrenci başarısında ailenin rolü" isimli sunumu yaptım. katılan velilere verdiğim tavsiyeler belki de onların zaten yaptıkları...(ki sunum benim hazırlamış olduğum bir sunum değildi.)
bir tane velinin bana söylediği söz dikkatimi çekti sizinle paylaşmak istedim.
sunum sonunda bana sorduğu soru "hocam sizin çocuğunuz var mı?" oldu.
haliyle "yok" dedim ve çok sevgili velim "o zaman siz anlamasın çocuk yetiştirmekten" dedi.
ne cevap vereceğimi şaşırdım.
sizinde başınıza böyle şeyler geliyor mu??
ilk senem.. daha nelerle karşılaşacağım acaba :))

Kamil Dayı

• Administrator
  • Yeni Üye
  • hayat botu gelişim...
    • Profili Görüntüle
Ynt: velinin ilginç tepkisi..
« Yanıtla #1 : Nisan 05, 2012, 04:07:34 ÖS »
bu çok fazla karşılaştığımız bir şey hocam. buna benzer öğretmenlere de seminer verirken sen derse girmiyorsun, ne anlarsın falan derler. ben de bunlara hep doğru söylüyorsunuz sizin mantığınızla gidersek bir şeyi yaşamadan bilemeyiz öyle mi diye soruyorum ve cevapları haliyle evet oluyor. bende hemen şöyle bir örnek uyduruyorum, geçen hafta cuma namazına gitmiştim, imam ölümü öyle güzel anlatıyordu ki,şaştım kaldım, sanırım bir kez öldü geldi, yoksa böyle güzel anlatamazdı diyorum. olur mu öyle şey derlerse siz söylediniz oluyormuş deyip konuyu kapatıyorum. bu cevap onlara yetiyor.
hayat boyu gelişim...

eec_elif@hotmail.com

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : Nisan 05, 2012, 10:07:36 ÖS »
güzel bir cevapmış hocam..
böyle şeylerle karşılaşınca ben kendimde suçluluk duygusu hissediyorum acaba ben mi yapamıyorum diye..
sonra kendimi sakinleştirmeye çalışıyorum ilk senen sakin ol yapabilirsin ileride çok daha iyisi olacak diye..

Uzm. Klinik Psk. Serdal GÜR

• Administrator
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
    • Serdal Gür:)
« Yanıtla #3 : Nisan 06, 2012, 01:09:21 ÖÖ »
Kamilcim çok güzel bir cevap :) Lügatıma ekledim :) böyle paylaşımlarını bekliyorum.

Elif Hocam, bu tür tepkilerlerle sürekli karşılacaksın sen çevrendekilere bakma gerekiyor, hedefini koy hedefine git, yoksa çevredeki kişilerin sözlerine bakarsan motivasyonun kalmaz ve sadece odanda oturan bir insan olursun.
Turkpdr.com

Munise Tekin

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : Nisan 16, 2012, 01:37:34 ÖS »
biz üniversitede bu konuları görüp geldik, hepsi deneyimlenmiş, bilimsel bir kanıta bağlamış, önümüze sunulmuş. konu hakkkında bir sürü kitap var.çocuklarım olduktan sonra gördüm ki bildiklerim işe yarıyor. tabii ki anlatılanlar kadar 4*4 lük bir ebeveyn olunamaz bu mümkün değil ama en azından iyi bir ebeveyn olma yolunda ilerleriz.
öyle diyen olursa arkadaşlarım var çocuğu olan. bu anlattıklarımla hareket ettikleri için çocuklarıyla yaşadıkları problemleri daha rahat atlatabiliyorlar de. ayrıca trt de adı süper dadı gibi birşeydi. bir program var. bu anlatılanları uygulamalı olarak gösteriyor. çocuklara karşı yapılan bir davranış değişikliğinin nasıl da olumlu sonuçlar verdiğini gözleriyle görsünler.

eec_elif@hotmail.com

• Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : Nisan 18, 2012, 10:04:24 ÖÖ »
ben de o programı izlemeye başladım. ondan önce de robert mackenzie in çocuğunuza sınır koyma kitabını okumaya başlamıştım. kitapta okuduklarımın çoğu programda uygulanıyor ben de kitabı ve programı önermeye başladım. "biz nasıl yapacağız onu?" "dayanamıyorum kızıyorum." diyenler oluyor. "kızıyorsanız çocuğunuz bu kızmayı zorun çözme olarak öğrenmiştir, çocuğunuz kavga ettiğinde ona kızmayın sizden öğrenmiştir." diyorum. doğrudur deyip geçiştiriyorlar.

Nietzsche

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : Mart 23, 2016, 12:25:18 ÖS »
yani bence veli haklı sadece teorik bilgiler her zaman daha verimli anlamamızı sağlamaz, ayrıca o duygu bütünlüğünü yaşamak gerekiyor

Paylaş facebook Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş twitter

Copyright © Turkpdr.com | 2010 | Bu sitede yer alan içerikler kaynak gösterilmeksizin kopyalanamaz ve yayınlanamaz