Okul Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik > İlköğretim Psikolojik Danışmanlık Rehberlik

velinin ilginç tepkisi..

(1/2) > >>

eec_elif@hotmail.com:
bugün bir kaç gündür yaptığım sunum olan "öğrenci başarısında ailenin rolü" isimli sunumu yaptım. katılan velilere verdiğim tavsiyeler belki de onların zaten yaptıkları...(ki sunum benim hazırlamış olduğum bir sunum değildi.)
bir tane velinin bana söylediği söz dikkatimi çekti sizinle paylaşmak istedim.
sunum sonunda bana sorduğu soru "hocam sizin çocuğunuz var mı?" oldu.
haliyle "yok" dedim ve çok sevgili velim "o zaman siz anlamasın çocuk yetiştirmekten" dedi.
ne cevap vereceğimi şaşırdım.
sizinde başınıza böyle şeyler geliyor mu??
ilk senem.. daha nelerle karşılaşacağım acaba :))

Kamil Dayı:
bu çok fazla karşılaştığımız bir şey hocam. buna benzer öğretmenlere de seminer verirken sen derse girmiyorsun, ne anlarsın falan derler. ben de bunlara hep doğru söylüyorsunuz sizin mantığınızla gidersek bir şeyi yaşamadan bilemeyiz öyle mi diye soruyorum ve cevapları haliyle evet oluyor. bende hemen şöyle bir örnek uyduruyorum, geçen hafta cuma namazına gitmiştim, imam ölümü öyle güzel anlatıyordu ki,şaştım kaldım, sanırım bir kez öldü geldi, yoksa böyle güzel anlatamazdı diyorum. olur mu öyle şey derlerse siz söylediniz oluyormuş deyip konuyu kapatıyorum. bu cevap onlara yetiyor.

eec_elif@hotmail.com:
güzel bir cevapmış hocam..
böyle şeylerle karşılaşınca ben kendimde suçluluk duygusu hissediyorum acaba ben mi yapamıyorum diye..
sonra kendimi sakinleştirmeye çalışıyorum ilk senen sakin ol yapabilirsin ileride çok daha iyisi olacak diye..

Uzm. Klinik Psk. Serdal GÜR:
Kamilcim çok güzel bir cevap :) Lügatıma ekledim :) böyle paylaşımlarını bekliyorum.

Elif Hocam, bu tür tepkilerlerle sürekli karşılacaksın sen çevrendekilere bakma gerekiyor, hedefini koy hedefine git, yoksa çevredeki kişilerin sözlerine bakarsan motivasyonun kalmaz ve sadece odanda oturan bir insan olursun.

Munise Tekin:
biz üniversitede bu konuları görüp geldik, hepsi deneyimlenmiş, bilimsel bir kanıta bağlamış, önümüze sunulmuş. konu hakkkında bir sürü kitap var.çocuklarım olduktan sonra gördüm ki bildiklerim işe yarıyor. tabii ki anlatılanlar kadar 4*4 lük bir ebeveyn olunamaz bu mümkün değil ama en azından iyi bir ebeveyn olma yolunda ilerleriz.
öyle diyen olursa arkadaşlarım var çocuğu olan. bu anlattıklarımla hareket ettikleri için çocuklarıyla yaşadıkları problemleri daha rahat atlatabiliyorlar de. ayrıca trt de adı süper dadı gibi birşeydi. bir program var. bu anlatılanları uygulamalı olarak gösteriyor. çocuklara karşı yapılan bir davranış değişikliğinin nasıl da olumlu sonuçlar verdiğini gözleriyle görsünler.

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

Tam sürüme git
Seo4Smf 2.0 © SmfMod.Com | Smf Destek