Şifreni mi unuttun ?
Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen üye değilseniz burdan kayıt olun.
Google Grupları
Turk PDR grubuna abone ol
E-posta Adresiniz:
YAŞAM ÜZERİNE
'Yaşamak için sürekli hazırlanıyoruz, ama yaşamıyoruz.' Emerson
Ekleyen: Çiğdem EMÜL | Okunma: 6684 | 18.09.2015

       Hepimizin farklı bir anlam yüklediği hayat sizce sıradan mıdır? Nedir bizi, yaşamımızı yaşanabilir kılan?

       Çoğumuz yaşamın bizi bize sormadan içine aldığı maratonun içindeyiz. Her an her dakika bir yerlere koşturmaktayız. Farkında olmadan bu yaşam çarkının içinde dönüp duruyoruz. İnsanlar yaşamlarını, bu hayattaki asıl amaçlarını sorgulamalı. Hedeflerinizi sorgulayın. Sizi birkaç sene geleceğe götürmekten başka bir içerik yansıtmazlar. Peki anı yaşayabiliyor musunuz? Emerson'un da dediği gibi 'Yaşamak için sürekli hazırlanıyoruz, ama yaşamıyoruz.' Planlarınızı, programlarınızı bir anlığına da olsa askıya alın. Dik bir pozisyonda oturun ve derin bir nefes alın. Tüm olumsuz düşüncelerinizi artık rafa kaldırın. Ve kendinize lütfen şu soruları yöneltin:

  Gerçekten anı yaşıyor muyum?   Kendime yeteri kadar vakit ayırabiliyor muyum?   Kendimden çok mu veriyorum?   Kendi hayatımı mı yoksa başkasının hayatını mı yaşıyorum?   İçinde bulunduğum maratonun bir durağı var mı?

        Bu sorulara elinizden geldiğince cevap vermeye çalışın. Şu yaşam nehrinin içinde nefes alamya ne dersiniz? Kişisel fakındalığınızın yüksek düzeyde olduğu, huzurlu bir yaşam sizleri bekliyor ve tüm bunlar sadece sizin elinizde. Her gün kendinize birkaç dakika sessiz zaman ayırın  ve kendinizi dinleyin. Bu dünyadan neler aldığınızı değil, bu dünyaya neler verdiğinizi sorgulayın. Kendinize ayırdığınız bu birkaç dakikayı alışkanlık haline getirdiğinizde yaşamınızda oluşturduğu büyük değişimleri fark edeceksiniz.

         Siz ve yaşamınız sorgulanacak kadar değerli ve önemlidir. Her birimiz biricik ve tekiz. Sizce de dünyaya farklı bir pencereden bakmanın vakti gelmedi mi?

                                                                    Çiğdem EMÜL

« Önceki Rehberlik Yazısı

Yorum yapabilmek için üye girişi yapınız veya facebook hesabınız ile yorum yapın. 1. Psikolojik Danışmanın Önlük Giymesi Uygun Olur mu?

Evet giymesi gerekir
% 20

Hayrı giymemesi gerekir
% 73

Fikrim Yok
% 7

Toplam Tekil Hit: 3198365
Toplam Çoğul Hit: 23051784
Kimler Online ?
17 Ziyaretçi, 0 Üye
En son üyemiz H.HOCA, Hoşgeldiniz.

Copyright © Turkpdr.com | 2010 | Bu sitede yer alan içerikler kaynak gösterilmeksizin kopyalanamaz ve yayınlanamaz