Turk PDR (Mithat POLAT)
http://www.turkpdr.com/sanat/psiko-sinema-2/esaretin-bedeli-the-shawshank-redemption-10.htm

Esaretin Bedeli The Shawshank Redemption (05.01.2012)

Genç ve başarılı bir banker olan Andy Dufresne, karısını ve onun sevgilisini öldürmek suçundan ömür boyu hapse mahkum edilir ve Shawshank hapishanesine gönderilir.

Genç ve başarılı bir banker olan Andy Dufresne, karısını ve onun sevgilisini öldürmek suçundan ömür boyu hapse mahkum edilir ve Shawshank hapishanesine gönderilir. İşkence, tecavüz, dayak dahil her türlü kötü koşulun hüküm sürdüğü hapishane koşullarında, Andy’nin hayata bağlı ve her daim iyi bir şeyler bulma çabası içindeki hali, çevresindeki herkesi çok etkileyecektir. Bir süre sonra parmaklıkların arkasında bile özgür bir yaşam olabileceğine bütün mahkumları inandırır.

Bu mahkumlardan biri olan Red ve Andy, unutulmaz bir dostluk kurarak hapishaneyi bambaşka bir yer haline getirirler.

Stephen King’in korku türü haricindeki ender romanlarından birinin uyarlaması olan film, gösterime çıktığı yılda inanılmaz bir başarı elde etmiş ve gişe rekorları kırmıştı.


Yapım:1994 - ABD
Tür:Dram, Gizem, Polisiye, Suç, Psikolojik,
Süre:142 dakika Yönetmen:Frank Darabont, ,
Oyuncular: Oyuncular, roller, karakterler Tim Robbins Rol: Andy Dufresne  Morgan Freeman Rol: Ellis Boyd 'Red' Redding Bob Gunton Rol: Warden Norton  William Sadler Rol: Heywood Clancy Brown Rol: Captain Hadley Gil Bellows Rol: Tommy Williams James Whitmore Rol: Brooks Hatlen Mark Rolston Rol: Bogs Diamond Alfonso Freeman Rol: Fresh Fish Con David Proval Rol: SnoozeTurk PDR (Mithat POLAT)
http://www.turkpdr.com/sanat/psiko-sinema-2/esaretin-bedeli-the-shawshank-redemption-10.htm