Şifreni mi unuttun ?
Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen üye değilseniz burdan kayıt olun.
Google Grupları
Turk PDR grubuna abone ol
E-posta Adresiniz:
9. PDR Öğrenci Kongresi
Ekleyen: Uzm. Klinik Psk. Serdal GÜR | Okunma: 466210 | 05.08.2012

Türk Psikolojik Danışma ve Rehberlik Derneği ile İnönü Üniversitesinin ortaklaşa yaptıkları 9. PDR Öğrenci kongresi geçenlerde Malatya’da yapıldı.  İşlerimin yoğunluğu yüzünden ikinci gün öğleden sonra ancak katılabildim. Yarım günlük izlenimlerimi paylaşmak istedim.

Kongrede dernekten aldığım bilgilere göre IX. Ulusal PDR Öğrenci Kongresi, İnönü Üniversitesi PDR Anabilim Dalı ve Derneğimiz işbirliğinde 11-13 Temmuz 2012 tarihleri arasında Malatya'da 910 kayıtlı öğrenci katılımcı ve öğretim üyeleri ile birlikte yaklaşık 1000 kişinin katılımıyla gerçekleşmiştir. Kongre'de beş konferans ve 17 çalıştay düzenlenmiş, 55 sözel ve bir poster bildirisi yapılmış. Bunlar istatistiki bilgiler fakat benim sizlerle izlenimlerimi  paylaşmak istiyorum.

Öncelikle İnönü Üniversitesi PDR öğrencilerine gösterdikleri gayret ve emekten dolayı teşekkür ederim. Yarım günde olsa izlediğim kadarıyla öğrenci arkadaşlarımız sürekli organizasyonun düzenli olması bir aksilik çıkmaması için bir koşuşturmanın içindediler. Kongreden sonra görüştüğüm dostlarımın da organizasyondan memnun kaldıkları bir aksiliğin yaşanmadığını ifade ettiler.

İnönü üniversitesinin Turgut Özal Kongre ve Kültür merkezinin salonları nerdeyse tam doluydu. Her çalıştayda, sözel bildirilerde herkesin tatil yaptığı zamanda nerdeyse boş yer bulunmaması mesleğim adına beni mutlu etti. Hiçbir bölümde hiçbir meslekte bu gibi organizasyonların özellikle öğrencilerin katılımı ile bu tür organizasyonlar yapıldığını duymadım desem yalan olmaz. Birde bu tarihte… Dile kolay 910 öğrenci Türkiye hatta KKTC den gelenler vardı.

Özellikle kapanış toplantısında öğrenci arkadaşlarımın heyecanları ve coşkuları beni ayrıca çok mutlu etti. Mesleğin geleceği açısından da bu tablo beni çok umutlandırdı.

Ama bu tabloya bakılınca her şey çok güzel fakat dernek üye sayısına bakılınca bir tezat var. Bu kadar güzel organizasyonlara imza atan ve maddi çıkar peşinde koşmadan alanımız ile ilgili çalışma ve gayret içinde olan derneğe en azından bizlerin üye olması gerekmez mi? Sonradan kurulan derneklerin neler için ne amaç ile kurulduğu ortadayken mesleğimizi daha iyi bir konuma taşımaya çalışan bir derneğe bu kadar az destek vermek ve halen üye olmamak bizlere yakıştıramıyorum.

10. PDR Öğrenci Kongresi İzmirde Dokuz Eylül üniversitesi PDR öğrencileri düzenleyecek. Bir Elazığlı olarak Malatya’dan daha iyi yapacaklarına eminim…  Espiri bir kenara Dokuz Eylül Üniversitesi PDR öğrencilerine şimdiden başarılar dilerim. Malatya İnönü Üniversitesi PDR öğrencileri arkadaşlarımı da bir kez daha tebrik ederim çok güzel bir organizasyondu emeklerine değdi sanırım.» Diğer Yazılarıma Bakmak İçin Buraya Tıklayın «


Yaşar hocama katılıyorum, bir dernek gücünü; üyelerinin sayısından ve nitelikli olmasından alır. Büyümek, nitelikli olmak ve kaliteli işlere imza atmak için bir olmak ve sinerji ortaya çıkarmak şarttır.

02.11.2013 tarihinde eklendi.

Sesimizin daha gür çıkması için Serdal Gür yeterli :D Serdal hocam son paragrafta yine aidatlara değinmişsin :D şaka bir yana emeklerin yadsınamaz başarılarının devamını dilerim...

20.08.2013 tarihinde eklendi.

Evet arkadaşlar derneğimizin hali hazırdaki üye sayısı 2883'tür.Türkiye genelinde 18.850 rehber öğretmen arkadaşımızın kaçta kaçı derneğe üye, oranını görün lütfen.Sesimizin daha gür çıkması ve derneğimizin elinin daha da güçlenmesi için üye sayımızı arttırmamız gerekiyor,çekinecek hiç bir durum yoktur,yıllık ücret 25 TL.dır ve siteden kredi kartıyla da rahatça ödenebilmektedir.Mesleğimize örgütsel anlamda da destek olabilmek için birşeyler yapma zamanı gelmedi mi sizcede??

06.08.2012 tarihinde eklendi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapınız veya facebook hesabınız ile yorum yapın. 1. Psikolojik Danışmanın Önlük Giymesi Uygun Olur mu?

Evet giymesi gerekir
% 19

Hayrı giymemesi gerekir
% 73

Fikrim Yok
% 7

Toplam Tekil Hit: 3156190
Toplam Çoğul Hit: 22571147
Kimler Online ?
25 Ziyaretçi, 0 Üye
En son üyemiz H.HOCA, Hoşgeldiniz.

Copyright © Turkpdr.com | 2010 | Bu sitede yer alan içerikler kaynak gösterilmeksizin kopyalanamaz ve yayınlanamaz